Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamra bevált házi módszer?

Pánikrohamra bevált házi módszer?

Figyelt kérdés

Elég durva pánikrohamom van. Nem újdonság, előfordult már ilyen, de általában fulladással jön ki, nem szoktam foglalkozni vele, így hamar elmúlik...

most viszont kijött rajtam az elmúlt időszak stressze gondolom, nem fulladozom, hanem úgy érzem magam, mint akit satuba fogtak, zsibbad és remeg kezem-lábam, csillagokat látok.

Borzasztóan érzem magam, és ahelyett hogy múlna, csak egyre rosszabb, legszívesebben ordítanék már.

Itt alszik mellettem a férjem, de nem akarom felébreszteni, mi a fenét csináljak?

Ha valakinek lenne bevált módszere, azt szívesen meghallgatom, mert nem tudok kitől segítsgéet kérni most.

Próbáltam ilyen relax zenét hallgatni, d enem segített különösebben


2016. nov. 15. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A Xanax segít. Tudom, a jelen problémát nem oldja meg, ha nincs otthon, de holnap el kell menni a háziorvoshoz, ő felírja, és ha legközelebb ilyen van, akkor lesz mit bevenni.
2016. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőség minél hamarabb pszichiáterhez menj el. Ő írhat neked kedélyjavitót ,a házi orvos nem .A xanax nem erre a betegségre való.
2016. nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ébreszd fel és bújj hozzá, megérti. majd kezdj el sportolni valamit. megnyugtatja a lelket.
2016. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért vagy biztos benne, hogy pánikroham?
2016. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

először is pszichiáter.

másodrészt a pánikot okozó helyzetekben plusz nyugtató kell h ne vésődjön be, persze ha nálad nincsenek ilyen hosszú távon bevésődő felkavaró emlékek akkor nem kell.

2016. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most már jobban vagyok :)

Odabújtam egy kicsit a férjemhez, és próbáltam meditálni.


Sajnos a pszichiáter nem nyerő, ahogy a gyógyszerek sem.

Bipoláris zavarom van, jó darabig próbálgatták kiegyengetni a tüneteket, de minden alkalommal csak rontottak rajta, úgyhogy befejeztem minden terápiát. Nem is írhatnak fel akármit egy csomó másik gyógyszer nélkül, nehogy "eldöntse a mérleget a másik irányba".

Nagyon szeretek mozogni, így jógázom és kerékpárral járok mindenhova, alternatív gyógymódokat használok. Általában ez "szinten tart", rendben vagyok.

Most viszont megoldhatatlan problémáink vannak, és egyre jobban stresszelek miattuk, csodálkoztam is, hogy még nem jött ki rajtam a harci hisztéria.


Onnan tudom, ha pánikrohamom van, hogy olyankor a kezeim zsibbadnak el elsőre mindig, kimegy belőlük teljesen az erő. Olykor még remegnek is, hogy még jobb legyen.

2016. nov. 16. 00:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj a legzesedre es tudatosan vedd egyre lassabban a levegot. Nagyon nehez, de hatasos. :)

Nekem segitett a forever royal jelly (termeszetes nyugtato, ez az egy, ami segitett), a citromfu tea (a hasam megy tole masnap, de kicsit jobb lesz tole), meg a levendulas dolgok. Levendulas szappannal furdok, a haloszobaba kis vaszonzsakokba szaritva teszek pl a parna ala, vagy van ilyen fujos verzio is, befujom a parnat. Tudom milyen rossz, en sokszor annyira bepanikolok, hogy el is ajulok az idegtol, de lassacskan tanulom kezelni. Vagy ha vannak olyan dolgok, amik lekotnek, szeretsz csinalni, akkor erdemes avval foglalkozni amennyire eppen tudsz, eroltetni, mert lekoti a figyelmed es szepen lassan elmulik a panik.

2016. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos a pszichiáter nem nyerő, ahogy a gyógyszerek sem. "

Csak egy dokinál voltál? én elég soknál gyerekkorom óta, volt egy olyan aki kapásból skizofrénnek diagnosztizált gyerekként mert egy percig szótlanul ültem. :D

A lényeg h nekem a tiédnél súlyosabb pánikrohamaim voltak, évek kellettek h szinte teljesen kigyógyuljak, ehhez elengedhetetlen volt a megfelelő doki és a gyógyszer,. Ma már ahogy egyre jobban vagyok már kevesebb gyógyszerrel is jól érzem magam.

Te is próbálkozz több dokival meg fogod találni a megfelelőt.

Amúgy a bentfekvős kezeléseket felejtsd el, én mindig rosszabbul jöttem ki ahogy bementem heti 2 kilót fogytam.

Csakis járóbeteg ellátásban vegyél részt.

2016. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!