Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Holnaputánra van időpontom...

Holnaputánra van időpontom pszichiáterhez. Mondjam neki hogy depressziós vagyok? Mit fog csinálni?

Figyelt kérdés
Nagyon depis vagyok és sajnos elegem van már mindenből! Ezt így mondjam doktornak? Nem akarok gyógyszert szedni amúgy csak meggyógyulni!! Ez lehetséges?

2016. okt. 24. 20:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha nincsen nő, arra az esetre is van egy közel nem tökéletes, de bevált módszer. Tegyük fel, hogy jobb kezes vagy. Kell egy viszonylag kemény felület, amire ráteszed a bal tenyered, arra pedig ráülsz a bal farpofáddal. Kb negyed óra alatt megfelelő mértékben elzsibbad a bal kezed (közben a jobbal felállítottad a cerkát). Ekkor, ha ballal kivered teljesen olyan érzés lesz, mintha más csinálná. Az, hogy kit képzelsz oda, már csak rajtad múlik...
2016. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 homo ludensz ***** válasza:

Aki olyan részletesen taglalta a gyógyszer rászokási esélyeit az lehet hogy végigélte ezeket. Hosszú ideje szedek Rivotrilt 0,5 mg.-ost 1-et mert ez van előírva. Voltam már fent is lent is de soha eszembe nem jutott hogy akár csak még egyet bevegyek. Menekülőútnak használtam én sok éve az alkoholt és nagy szerencse hogy kijöttem belőle.

A pszichiáter ha érti a dolgát és jól diagnosztizál akkor annak függvényében felírja az adott gyógyszert és a előírt adagot és csak rajtad múlik hogy pld. az 50 db. Rivotril ami egy üvegecske tartalma neked meddig elég.

2016. okt. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos végigéltem ezeket.
2016. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Gyógyszer nem használ max.ha hiszel benne meg nem kell túl sokáig,túl sokat szedni belőle. De szerintem az a jó ha semmi vagy csak 1 fajta kevés adagban és erősséggel
2016. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
tény,hogy gyógyszertől hosszú távon még senki nem lett jobban.
2016. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#14! Ez nem hit kérdése, hidd el nekem. Én a saját bőrömön (idegrendszeremen) voltam kénytelen megtapasztalni.
2016. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 homo ludensz ***** válasza:

A depresszió nem hit kérdése. Az igazi depresszió nem egy hangulatingadozás hanem egy betegség. Aki volt(van) benne az tudja miről beszélek. Az agy bizonyos részeinek ingerület átvitele akadozik vagy nem kielégítő. A különféle gyógyszerek ezen próbálnak segíteni.Az egyik fajta hatóanyagú pld. felduzzasztja az illető "boldogság hormont" és érezhető mikor abban a mennyiségben átmegy a rendeltetési helyére. Azét kell folyamatosan és addig szedni mint ahogy a doki aki ezt tanulta jónak látja időben és dózisban a szedését. Lehet okoskodni meg hinni de ez a szomorú valóság.

A gyógyszerellenzők fennen hirdetik hogy soha sem találtak még depressziós elhalt személy (öngyilkos) agyában fizikai elváltozást. Ez cáfolhatatlan de egy még élő depressziónak ez nem vigasz.

2016. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez csak a huszadik század betegsége,hogy a mentális bajokat drogokkal kell orvosolni.
2016. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 homo ludensz ***** válasza:
A drog nálunk '90 után vált népszerűvé a nagy demokrácia hozadékaként. A XX. század elején csak a kiváltságosok (művészek,stb) éltek vele. A nem szoc. országokban valóban fogyasztották elterjedten de ennyi erővel az alkoholt is a mentális betegségek gyógyszerének tekinthetnénk.
2016. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

" Titoktartasi kotelezettsege van."

amit ott elmondasz, arról jegyzeteket készítenek, és minden orvos látni fogja, ráadásul az első tali általános infói a fejlécbe kerülnek, és ott maradnak, amíg a dokihoz jársz.


én jobban vigyáztam volna, ha ezt tudom. hidd el, papíron nagyon rosszul néz ki, ha te hetente elmész bulizni, megiszol 2 sört, és ezt ott felvázolod.


" Gyogyszert csak legvegso esetben irnak es inkabb a paciens keresere... "

nem tudom, magánpraxisban hogy megy, de a közegészségügyben ennyit tesznek érted. ha azt mondod, hogy kicsit szomorú vagy vagy néha nem alszol jól, már készül a recept.


egyébként aki azt hangoztatja, hogy ez betegség, meg hogy orvosról van szó: mégis mi mást kínálna? jól hangzik a terápia, de annyit jelent, hogy gyógyszer. nem fog beszélgetős körökbe, gyógyfürdőkúrára vagy masszázsra beutalni.


a neurotranszmitter-adut szinte minden kérdésnél bevetik. ésszerűnek hangzik, de rengeteg orvos vitatja, ugyanis semmiféle bizonyíték nincs rá.


kérdező, aki nagyon mélyen van, szerintem annyit tehet, hogy próbálkozik mindenfélével, ami csak eszébe jut (elfoglalni magad, új helyekre menni, bármit, amihez nem vagy hozzászokva), és akkor szép lassan változik majd valami.


próbáltam egyébként többféle gyógyszert és úgy szedtem, ahogy kellett, adtam nekik időt is. mégis az ellenállásommal meg a hozzáállásommal magyarázták, hogy nem javul semmi. ha nem placebó, minek a hozzáállás?


egyébként mikor elkezded szedni, azt állítják a dokik, hogy ez éppen a hozzáállásod teszi rendbe. ugyanis picit jobban érzed magad, vidámabb és optimistább vagy, ami miatt könnyebben megteszed, amire amúgy szükség van vagy amit szeretnél.


a valóságban nálam nem így volt. érzéketlenséget és ebből kifolyólag motiválatlanságot okozott. mint amikor iszol egy kicsit, és nem azon kezdesz el agyalni, hogy hogy oldd meg a problémát, csak könnyebb eltekinteni a gondjaidtól pár órára.

2016. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!