Pár kérdést feltehetnék a pszichológusról és pszichiátrerekről?
1. Mit csinál egy pszichológus a betegével?
2. Milyen a pszichológusnak a szobája?
3. Pszichiáter mit csinál a beteggel?
4. 17 Évesen lehet pszichológushoz menni , és olyan pszichológushoz aki nem ilyen 7-8 éveseknek való feladatokat csinál , hanem már komolyabb?
5. Megkérjem az egyik szülőt hogy elmehetek egy pszichológushoz?
6. Mit mondjon a beteg egy pszichológusnak vagy pszichiáternek?
1. A pszichológusnak nem betege van, hanem páciense. Ahogy mások írták, a betegségeket a pszichiáter kezeli, aki orvos, a pszichológus pedig bölcsész diplomával rendelkező segítő. Hogy mit csinál, az attól függ, hogy milyen módszerrel dolgozik. Rengeteg pszichológiai irányzat létezik: analitikus, kognitív, szimbólumterápia, hipnoterápia, stb. Mindegyik másképp működik. De a legáltalánosabb az, hogy a terapeuta beszélget a pácienssel és ezzel segíti a felismeréseket, a problémák megoldását.
2. Ez is módszerfüggő, hiszen például egy analízis, vagy hipnózis fekvő helyzetet igényel a páciens részéről, a művészetterápia asztalt, a "beszélgetős" terápiák esetében pedig szemben ül a páciens és a terapeuta.
3. Attól függ, mi a problémája, illetve hogy milyen módszerrel dolgozik a pszichiáter, ugyanis köztük is vannak, akik terápiás módszerrel (is) dolgoznak. A pszichiáterek azonban szinte biztosan gyógyszeres megoldást javasolnak, és szerencsés esetben mellette terápiát is.
4. Természetesen vannak kifejezetten ifjúsági problémákra szakosodott pszichológusok, akik nem csak kisgyerekekkel dolgoznak. (Mondjuk vannak olyan diagnosztikai eszközök, amelyeket felnőtteknél is alkalmaznak, pl. a fa rajzolása).
5. Magadtól is fordulhatsz pl. az iskolapszichológushoz, vagy vannak alapítványok, ahol fiatalok számára nyújtanak akár pszichológiai segítséget.
6. Elsősorban azt, hogy miért kereste fel, a lehető legőszintébben. A többit pedig nyugodtan bízza a szakemberre.
1. A pszichológus beszélget veled, gyógyszert nem ír fel.
2. Változó. A gyermekpszichológusnál általában van sok játék, gyerekrajzok a falon stb. felnőtt pszichológusnál sok könyv. Van két fotel, az egyikben te ülsz, a másikban ő. Ha erre vonatkozott a kérdés, egyáltalán nem olyan, mint egy orvosi szoba.
3. A pszichiáter először is elbeszélget veled, megkérdezi, mi a problémád, esetleg teszteket is kitöltet veled. Ha szükségesnek látja, ír fel gyógyszert.
4. Igen, lehet, egyedül is, nem csak szülővel. A szülőt tájékoztatni 14 év alattiak esetében kötelesek, 17 évesen már nem.
5. Ha vagy olyan viszonyban a szüleiddel, akkor mondd el nekik, hogy pszichológushoz szeretnél menni. Arra is megkérheted őket, hogy kísérjenek el, ha szeretnéd.
6. Azt, hogy mi a problémád, miért jöttél hozzá. A továbbiakban majd ő tesz fel kérdéseket, azokra válaszolj őszintén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!