Miért nem megbocsátható, ha egy borderline lány megtámadta a párját késsel?
A személyiségzavarral való védekezés szerinted elfogadható és érthető indok az agresszív cselekmény során?
Én amúgy valószínűleg megbocsájtanék, de soha nem tudnám elfelejteni és a kapcsolatot is megváltoztatnám, azaz nullára vagy a legminimálisabbra csökkenteném.
Aki ilyet megtesz, az máskor is megteheti vagy ennél súlyosabb helyzetet is teremthet.
Nem arról beszélek, nem változhat az ember! Változtass és akkor majd a másik is látja ezt és vagy megbocsát vagy nem. Sok mindentől függ ez.
Szakirodalom, pszichoterápiás csoportok igen sokat tudnak segíteni. Te változtass magadon, aztán majd meglátja a másik, hogyan tovább.
#4! Igazad van, az utolsó mondatodat leszámítva.
Amiben igazad van, abban viszont 100% egyet értek.
Nem véletlenül tesz különbséget a jog is a személyiségzavar és a többi, pszichiátriai kórkép között. Míg az első diagnózissal rendelkező börtönbe kerülhet X esetben, a másodikat kényszergyógykezelés alá vonhatnak, börtön helyett.
A pszichiátriákon csak igen kevés esetben van hatékony gyógyítás. Az tény, hogy sokkal több szakember kellene, sokkal több - egyénre szóló - lehetőséget kellene biztosítani az embereknek, de teljesen mindegy, valaki borderline személyiségzavar vagy skizofrénia vagy depresszió diagnózist kapott vagy más diagnózist, igenis, a társadalmi szabályok szerint a gyilkossági kísérletet vagy gyilkosságot annak megfelelően kell kezelni, mert ha valaki nem tudja valamennyire kontrollálni az agresszióját, mert "nem tehet róla", akkor a társadalmat "meg kell védeni" tőle és önmagától addig, amíg ez szükséges.
Vagy aki nem tehet a tettleges agressziójáról, azoknak nézze el a környezete és bárkit, bármennyiszer tovább bánthatnak (hacsak nem hal bele)?
Nem konkrét mentális problémák vannak a Btk.-ban, hanem csak ennyi:
"17. § (1) Nem büntethető, aki a büntetendő cselekményt az elmeműködés olyan kóros állapotában követi el, amely képtelenné teszi cselekménye következményeinek a felismerésére, vagy arra, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.
(2) A büntetés korlátlanul enyhíthető, ha az elmeműködés kóros állapota az elkövetőt korlátozza a bűncselekmény következményeinek a felismerésében, vagy abban, hogy e felismerésnek megfelelően cselekedjen.
18. § A 17. § nem alkalmazható arra, aki a bűncselekményt önhibájából eredő ittas vagy bódult állapotban követi el."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!