Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miért változhat...

Szerintetek miért változhat meg valakinek a személyisége ilyen drasztikusan? Külföldön dolgozom és nemrég jött egy új magyar kolléga. Eleinte minden rendben volt, de elkezdett furán viselkedni.

Figyelt kérdés
Elfordult mindenkitől. Félelmetes tekintet, fogyás és lényegtelen dolgokon való megrögzött rágódás gondolkodás.Szinte már senki nem mer vele beszélgetni ,mert félelmetes és nem lehet értelmesen. A munkáját még úgy ahogy elvégzi ,de sokszor csak bámul ki a fejéből vagy 5- 10 percig. Elfelejt dolgokat pl. ,h aznap mit is kellene csinálnia a munkában. A napokban már úgy dolgozik ,h néha fel is nevet és valami beteges vigyor van az arcán.

2016. jún. 27. 12:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Elég sok mindent nem tudtam leírni. Egy éve ismerem és egy vidám srác volt aki vette a poént lehetett vele beszélgetni és jókat nevetni. Kb. két hónapja kezdődött ,de látszólag szomorú volt és nem beszélt. ha kérdeztük is mi a baj arra sem tudott értelmes választ adni bár sokszor említette ,h neki kell egy barátnő. Én eleinte úgy gondoltam depressziós. Sajnos a helyzet az elmúlt hónapokban egyre romlik. A tekintete már olyan mint aki bekattant és már már félelmetes. már mindenki elfordult tőle még a lakótársak is. Ami nagyon aggaszt az a beteges vigyorgás amit pár napja kezdett el. Néha úgy tűnik mintha a fejében hangok szólnának.Néha fel is nevet ,de úgy ,h nincs senki a közelében.
2016. jún. 27. 12:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami keményebb drog, vagy pszichózis, esetleg mindkettő.
2016. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hány éves a fiú barátod? Amúgy meg csak szakember tudná megmondani pontosan mi baja is van. Angliában is biztos vannak jó pszichiáterek küldd el az egyikhez a barátodat!!
2016. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A srác 24 éves. És biztosan tudom, h semmi drogot nem használ. Igaz pár hónapja elfüstölt pár füves cigit. Az, h elvigyük valahová az meg szinte kivitelezhetetlen, mert ő maga nem vallja be, valami probléma lenne. Elég sok cikket elolvastam a napokban és félek, h ezek skizófrén tünetek. Találkozott már bárki hasonló esettel?
2016. jún. 27. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Honnan gondolod hogy nem akar elmenni orvoshoz? Egyáltalán megkérdezted már hogyan érzi magát? Vagy szokott neked panaszkodni az állapotáról?


Egyébként két hónapja tapasztalod a tüneteit. Hár akkor lehet hogy ez valamilyen depressziós zavar lesz esetleg pszichotikus szintű. De lehet traumás agysérülés, pajzsmirigy betegség és ezeregy oka is.


Skizofrénia az más tipusú úgy tudom. Ha skizofrén lenne folyamatosan halucinálna, nem tudna dolgozni, beszélgetni sőt általában a skizofrént azonnal kórházba viszik mert annyira súlyosak a tüneteik. Érdekes hogy írod 24 éves mert a férfiaknál sokkal korábban 16-20 év között alakul ki Nőknél később.


Szóval ha javasolhatom kérdezd meg bántja e valami, mondd el neki azt amit ide leírtál de ne erőszakosan hanem nyugodtan, higgadtan és barátságosan. Az nem tesz jót a barátodnak hogyha megbélyegzed sőt lehet hogy a munkatársai miatt van kiborulva mert írod is hogy senki nem beszélget vele. Ez nagyon rossz érzés lehet szegény fiatal fiúnak!

2016. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla, h megbéjegeztem és mint mondtam már nem hajlandó senkivel beszélgetni. És ha kérdezni is akarok valamit vagy elküld vagy kiröhög. Mai fejlemény....átment egy másik részlegre ahol megfogdosott egy lányt. Ő azóta sír és nem érti miért tette. A srác felettese kérdőre vonta őt, h mit tett. Erre ő csak nevetett és azt mondta tudja, h valami gond van a viselkedésével és, h nincs önbizalma.
2016. jún. 27. 17:48
 7/7 acelsziv ***** válasza:
becsavarodott. Külföldön él távol mindenkitől nincs senkije. És talán még kilátásai sincsenek a roboton kívül. Ez elég ok rá.
2016. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!