Hogyan szerezzek felnőttkorban az ADHD-mről papírt?
"Az Amerikai Egyesült Államokban az 1990-es Fogyatékos Amerikaiak Törvénye (ADA, Americans with Disabilities Act) sok olyan felnőttnek nyújt védelmet, akik ADHD-ben szenvednek. Magyarországon jelenleg erről a hatályos törvény a 2013. évi LXII. törvény (A fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény módosításáról). A törvény megtiltja a munkahelyi negatív diszkriminációt[megbélyegzést], - illetve a munkához, szociális segítségekhez, kedvezményekhez és segélyhez jutás akadályozását vagy megtagadását azoktól, akik fizikailag vagy mentálisan/értelmi hátrányban vannak, és ez akadályozza őket az élet különböző fontos területein – beleértve a tanulást és munkát –, vagy akiknek igazolásuk van fogyatékosságukról.
Vannak, akik úgy vélik, a figyelemzavar nem betegség, hanem tünet, amit különféle egészségi gondok (tápanyaghiány, allergia, mérgezés, paraziták stb.) okozhatnak, így szerintük először ezeket az alapbajokat kellene gyógykezelni."
Létezik gyermek-pszichiáter, és felnőttekkel foglalkozó pszichiáter. Ez az eset az utóbbihoz tartozik. Nem lesz nehéz felkeresni, a két specializálódás közül a gyerek-pszichiáter a ritkább.
A nyilvántartás és az ADHD-t igazoló diagnózis után az orvos automatikusan felírja, és megszabja a gyógyszer mennyiségét, amihez szorgalmasan ragaszkodni kell. A terápiának kihagyhatatlan része a pszichoterápia is, mivel többnyire csak az által hatékony a gyógyszeres kezelés és érthető el a gyorsabb javulás. Mielőbbi gyógyulást!
Igen.
Egyébként nem vagy ezzel egyedül, rengetegen küzdenek ezzel,és csak később, felnőttkorban jönnek rá, hogy eddig nehezített terepen mozogtak. Ugyanez a helyzet a különböző részképességzavarokkal, sok ilyen gyereket szokás butaként leírni, míg egy figyelemzavarost lustának, vagy figyelmetlennek, esetleg neveletlennek bélyegezni.
Minél hamarabb kapsz rá kezelést, annál jobb.
Olvastam hogy a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán végeznek ilyen felnőttkori ADHD-s vizsgálatot illetve ők foglalkoznak a memóriazavarral ami nekem szintén van és ezt is szeretném kivizsgáltatni.
Az az igazság, hogy a gyogyszerekkel kapcsolatban utánanéztem a témának, sőt próbáltam én már nootropillal meg egyéb "nootropicumokkal" önmagam kezeltetni a problémámat, valamit javitanak a feledékenységen, de sajnos nem lett meg a megfelelő eredménye még mindig nehéz a szervezőképességem és szétszórt vagyok a feledékenység még mindig meg van igaz enyhébb. A ritalinnal kapcsolatban kétségeim vannak ezért fordultam a nootropikumok felé illetve tudnék egy két olyan gyógyszert mondani ami jobb lenne, mint a ritalin csak éppen nincsenek itthon gyógyszerként nyilvántartva, nincsenek forgalomban. sokat kutattam ebben a témában hiába megvan a figyelemzavar de ezzel eddig senki sem törődött, igy hát kénytelen vagyok én törödni vele ha már az orvos nem törödik! a tanulási nehézségeimről vannak papirjaim csak az adhd-ről nincs. hogyan éljek én igy meg ha nem tudok tanulni nem tehetek róla, hogy nehezen megy a fejembe az információ és nehéz odafigyelni órán meg szétszórt vagyok, attól még hogy tisztában vagyok egyes dolgokkal lehetek ADHD-s. olvastam a modafinilről ami ugyan azt tudja mint a ritalin csak enyhébbek a mellékhatásai illetve hát hiába próbáltam az étrend kiegészítőket halolaj stb különös hatásuk nem volt... olvastam a fenilpiracetámról phenotropilról is ami egy feniletilaminvázas piracetam és emiatt amfetamin szerü stimuláns de anélkül hogy ritalin szerü mellékhatásai lennének h pl. kiugrana a helyéről a szivem pszichózis meg ilyesmik ilyen tekintetben nyilván jobb lenne ezt a hatóanyagot szedni mint a régóta alkalmazott ritalint mert nem akarom magam depresszióssá meg elmebeteggé, függővé tenni. sajnos a modafinil csak súlyos narkolepsziára alkalmazható a phenotropil meg az oroszoknál van és tuti nem hoznák be mert észre vettem már nem érdekük hogy nekem jobb legyen meg akkor is dupláját kellene fizetni. nagyon sok rosszat hallottam a ritalinról hogy az agyi aktivitást csökkenti meg idegméregként hat meg függőséget depressziót halált okoz igy nem szivesen alkalmaznám csak esetleg egyszer kipróbálnám hogy milyen. az általam felsorolt alternativ nem amfetamintartalmú gyógyszerek egyébként jobbak lennének mint a ritalin a fejlettebb országokba mind alkalmazzák ilyen célokra. itthon van még strattera azt tudom na de annak is milyenek a mellékhatásai meg lehet nézni....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!