Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha a barátom...

Mit csináljak, ha a barátom tippmix függő?

Figyelt kérdés
Szerintem a barátom szerencsejáték függő, pontosabban tippmix. Több oldalon is regisztrálva van a neten és feltöltött pénzt és naponta többször is fogad, hogyha elbukik egy szelvényt újra tesz egyet idegességében, h visszanyerje a pénzt, s ilyenkor sokszor a falba bokszol vagy káromkodik s nem lehet hozzászólni. Próbáltam már vele beszélni erről, de nem tudok hatni rá, s tudom, hogy ez nem mehet sokáig így tovább. Anyukám azt tanácsolta, hogyha nem változik hamarosan a helyzet szakítsak vele, de én nem akarok, mert nagyon szeretem, de már alig bírom én is elviselni ezt. Mikor együtt vagyunk akkor is nagyon sok időt tölt ezzel. Amúgy már 2 éve együtt vagyunk. Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy most mit csináljak, hogyan tudnék segíteni neki, hogy leszokjon erről a függőségről anélkül, hogy elveszítsem?
2010. ápr. 11. 20:27
 1/3 anonim válasza:
Próbáljátok vele megbeszélni, hogy ez így nem mehet tovább. El kellene érni, hogy ne legyen a kezében pénz, hogy adja oda a fizetését az anyukájának és egy hosszabb ideig ne tudjon a pénzéhez nyúlni. Az én párom (25 éves) játékgép-függő volt és úgy oldottuk ezt meg, hogy akkor azon a napon, amikor fizetést kapott, és tudtam hogy nála van a pénz, akkor hazakísértem. Ő odaadta az anyukájának a pénzt az utolsó fillérig. Ez így ment hónapokig, mígnem eljött az idő, hogy egy kicsit "lazábbra engedtük a pórázt" és nem kísértem haza, hanem egyedül vitte haza a pénzt. Aztán később kisebb összegeket is rábíztunk, amikor már láttuk, hogy bízhatunk benne. És így elértük, hogy már több mint másfél éve nem játszik, 5-10 ezer forintokat is rá lehet bízni. De neked is példát kell mutatnod, hangsúlyozni hogy milyen fontos ő neked. Nem tiltani kell, mert amit tiltanak, azt csakazértis csinálja az ember, hanem megértően kell hozzá viszonyulni. Nagyon nehéz lesz leszoktatni a tippmix-ről, de nem lehetetlen.
2010. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy 22 éves és még fősulira jár, így nincs fizetése, hanem a bankszámlájára kap ösztöndíjat és általában arról tölti fel a netre a pénzt, és én ebbe nemtudok beleszólni meg tenni ellene. A másik dolog, hogy nem élünk együtt, csak hétvégenként tudunk találkozni, meg szünetekben s sajnos csak ilyenkor tudok figyelni rá..most azt mondtam neki illetve megegyeztünk, hogy naponta 1 tippmixet tesz, nem tartotta be 2-t tett.. utána megegyeztünk a napi 2ben s most meg már 3tett, és nemtudom, hogy mit csináljak, hogyan tudnék segíteni neki. S az a baj még, hogy nem igazán ismeri be, hogy ez már függőség és le kell szokni róla.Gratulálok a barátodnak és neked is, biztos nagy bátorság meg lelki erő kellett hozzá.
2010. ápr. 12. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! sikerült leszoktatni a barátodat a szerencsejáték függőségéről? látom hogy elég régi a kérdés de azért írok. elég nehéz leszokni erről a betegségről. én is tippmixelek néha néha de csak 3-4 ezer forint értékben és azt is csak azért mert pénzre van szükségem és ezt látom a legegyszerűbb pénzszerzési lehetőségnek jelen pillanatban. általában nyerek 2-3 ezerből 6-7 ezret de nekem ez pont elég. sajnos ha ő magában nem lássa be hogy gond van akkor elég nehéz bármit is kezdeni vele. én is sokszor érzem hogy már majdnem függő vagyok de tudok magamnak nemet mondani mert ha túlzásba viszem meg minden pénzemet feltenném abból nem sülne ki semmi jó. sajnos ezt még mielőtt függő lett az előtt kellett volna magában lerendezni hogy csak egy bizonyos összegig és nem napi rendszerességgel hanem havonta 1x vagy 2 hetente 1x. és ha ért a sporthoz havonta 8 -10 ezret simán tud nyerni úgy hogy józanul gondolkodik vagy rossz esetben 3-4 ezret elbukik de meg kell állni és akkor nem igen kerül minuszba. és az a 8- 10 ezer havonta nem olyan rossz jövedelem kiegészítésként. szerintem olvastasd el a válaszokat vele hátha belátja hogy nem jó amit csinál és ahogyan csinálja. 18/F
2011. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!