Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok kezdeni egy ilyen...

Mit tudok kezdeni egy ilyen helyzettel?

Figyelt kérdés
15/l vagyok, és szerintem ez valamilyen evészavar, amivel kapcsolatban kérdezek. 60 kiló vagyok 160 centihez, szóval viszonylag duci. Ez az újabban kialakult eletmodnak koszonheto. Nyilvánosan az emberek elott nem merek enni, egyszerűen szorongok.. Viszont otthon pedig attól szenvedik, hogy csak akkor tudok felállni az asztaltól, hogyha dugig tömtem magam. Egyszerűen anélkül boldogtalan vagyok, de utána persze a bekajalastol szenvedek, nagyon hanyingerem van, meg meg másnap is faj a gyomrom, felpuffadok. Minden nap megfogadom h vege lesz, de soha nem lesz. Pedig ezek az elhatarozasok tényleg erosek. De pár napig is csak ritkán bírom, utána pedig rosszabb. Es tudom, hogy azt mondanatok, hogy csak kezdjek el egeszsegesen étkezni es sportolni. A sport megvan, minden nap több ora. Viszont ha egeszsegesen etkezem sem bírom ki, hogy ne tömjem magam dugig, utána meg mar kb 'úgyis mindegy', eszem amit csak latok. Mindig valamire fogom a kajalast, ha szomorú vagyok, ha boldog, nekem mindig csak a kaja van. Es mindig csak a kaján jár az eszem. De közben szenvedek tole, hogy dagadt vagyok itt a nyar, plusz meg tiszta stria is lett mindenem. Egyszerűen nem tudok kilépni ebből az eletmodbol. Pedig tudom, hogy az egész nemcsak hogy hizlal, hanem rettenetesen egeszsegtelen is. De nincs hozza akaraterom, es tényleg végleg el vagyok keseredve. Gondolkodtam pszichologuson(de mondjuk gaz lenne előtte is, ezt meg a legjobb barátnőmnek sem merem elmondani), de a pszichologus szerintetek segitene? Szerintem csak mentális problema van, azt meg tudna oldani? Hogy ne egész nap csak azon gondolkozzak h h fogom délután dugig tömni magamat. Vagy ha egész nap azon gondolkozom h délután nem eszek semmit, akkor is tok mindegy. Annyira nem tudom, hogy mi tevő legyek, legyszi valaki segitsen! Bocsi, hogy hosszúra sikeredett..
2016. jún. 5. 23:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Az eletmod valltoztatas valakinek konyebben valakinek nehezebben megy. Probalj mindig csak egy kevesebbet enni. Par het es a szervezeted megszokja. Hozza kell magad szoktatnod a normalis adagokhoz. Inkabb egyel eggy nap tobbszor pl.: reggeli(akkor ehetsz tobbet, az fontos a nap elejen!) , 10 orai,ebed(kicsit kevesebbet),uzsonna, vacsora(konnyu eteleket,zoldseget). Ha nagyon ehesvagy akkor a zoldsegekre fektesd a hangsulyt, mert eltelit, ezmelett leves benne a kaloria, ezmelett jo az emesztesednek. Ez melett neha nassolhatsz , nem lessz tole semmi bajod de 80-90 % ban ha betartod a helyes etkezest semmi gondod nem lehet :)
2016. jún. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bulimia nervosa ezen orvos tud segíteni pszichoterápiával és megfelelő gyógyszerekkel!! Gyógyulást kívánok
2016. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!