Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Írtózom az emberi érintéstől,...

Írtózom az emberi érintéstől, van erre valami segítség?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, már 30-on jócskán túl, pszichoterápiára járok, SZTK alapon, mert maszek pszichológusra nem jut keret, így havonta kétszer.

Párkapcsolatom nincs, az említett probléma miatt, és sajnos munkám sem, mert nemcsak az intim együttlétektől és érintésektől van fóbiám, hanem minden társas érintkezéstől. A terápiára lassan hat hónapja járok, eredmény nincs, lassan megszűnik körülöttem a világ. Teszteket csináltak, amiből nem lett utalás semmi antiszociális viselkedésre, és trauma sem ért. valamiért egyszer "csak magától" kialakult, és kezelhetetlen.

Nem tudom, van-e számomra remény?

Igazából valódi, és tapasztalatból származó tanácsokra várnék, ha lehet, és nem fiktív találgatásokra.

Köszönöm.



2016. máj. 25. 15:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
Nézd ha másban nem vagy antiszociális, akkor simán lehetsz pl. egy call centerben telefonos ügyfélszolgálatos. Ilyen helyeken szeretik adókedvezményért a megváltozott munkaképességű embereket alkalmazni, így nem csodálkoznának kollégáid, hogy neked meg ez a kis defekted van, egyébként is nőknek az első bemutatkozáson túl, nem kell naponta érintenie kollégákat (nincs kézfogási elvárás).
2016. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Próbáltam más terapeutát keresni, csak sajnos területi illetékesség van, az jár nekem, ahova tartozom.

Igen, nehéz így élnem. Nem is szeretnék, mert nem voltam ilyen. És a párom elvesztésén már elvileg túl kéne lépnem. Ezt mondta a pszichológus.

2016. máj. 25. 16:14
 13/18 anonim válasza:
21%
Keress fel egy profi védikus asztrológust, nem fogsz csalódni benne.
2016. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Védikus asztrológust? Az a baj, hogy nincs keretem, pénzem még maszek pszichológusra sem. Nem tudom, milyen összegeket kérnek el egy-egy ilyen természetgyógyászati kezelésért? És erdeményes lehet?
2016. máj. 25. 16:22
 15/18 anonim válasza:
32%
Ajánlhatok egy nőt, 10 ezerért megcsinálja a teljes életképletedet. Direkt védikust írtam, nem mezei kamut.
2016. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen megköszönném az ajánlást. Bízva abban, hogy van egy módszer, ami segíthet!
2016. máj. 25. 16:31
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, főleg amit személyes üzenetként kaptam.

Sajnos, sok trollkodó megjegyzést is kaptam, privátban, így azt hiszem, szeretném az oldalt elhagyni. Nem véletlen kértem segítséget, mivel nem volt mástól és nem volt kitől.

Aki szívből segített, igyekszem megfogadni és köszönöm a rám szánt időt.

Aki bántott, annak javaslom, nézzen majd mélyen magába.

Üdvözlettel és köszönettel azoknak, akik segítettek.

2016. máj. 25. 19:19
 18/18 anonim ***** válasza:

Én se szeretem ha hozzám érnek, ha pl barátaim meg akarnak ölelni, de ha idegenek akarnak hozzám érni (főleg férfiak) attól egyenesen írtózom. Anya kiskoromban nem volt túl ölelgetős, lehet ez ebből fakad, de szerencsére valamiért a barátom előtt nem vagyok ilyen, sőt, non-stop keresem a fizikai kontaktust mintha így pótolnám a kihagyott érintéseket.

Egyetlen kivétel amikor nem zavar ha hozzám érnek ha valakinek ez a munkája, pl orvos, fodrász, piercinges, stb, ezek valamiért nem zavarnak.

2016. máj. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!