Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Írtózom az emberi érintéstől,...

Írtózom az emberi érintéstől, van erre valami segítség?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, már 30-on jócskán túl, pszichoterápiára járok, SZTK alapon, mert maszek pszichológusra nem jut keret, így havonta kétszer.

Párkapcsolatom nincs, az említett probléma miatt, és sajnos munkám sem, mert nemcsak az intim együttlétektől és érintésektől van fóbiám, hanem minden társas érintkezéstől. A terápiára lassan hat hónapja járok, eredmény nincs, lassan megszűnik körülöttem a világ. Teszteket csináltak, amiből nem lett utalás semmi antiszociális viselkedésre, és trauma sem ért. valamiért egyszer "csak magától" kialakult, és kezelhetetlen.

Nem tudom, van-e számomra remény?

Igazából valódi, és tapasztalatból származó tanácsokra várnék, ha lehet, és nem fiktív találgatásokra.

Köszönöm.



2016. máj. 25. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%

Hogy lehet írózni attól, hogy valaki bőre hozzád ér?

Egy pók undorító. De egy ember bőre? Nem értem...

2016. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem feltétlenül intim érintésről van szó, ezért inkább más témakörbe kellett volna tenned a kérdést.

Amúgy ez mióta tart - és mi okoz(hat)ta?

2016. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi okozza. A terápia és a terápiás együttműködés sem derített még erre választ. Gyakorlatilag fogalmam sincs.

Több, mint egy éve tart, és megkeserít mindent az életemben. Azért írtam ide, mert a probléma semmilyen más kategóriába nem fért bele egyértelműen.

2016. máj. 25. 15:55
 4/18 anonim válasza:
100%
Nekem is van egy hasonló enyhébb "fóbiám", a saját anyámat, vagy más családtagjaimat is képtelen vagyok megölelni... egyszerűen rosszul esik.. nem tudom megmagyarázni h miért.. viszont egy nekem tetsző ellenkező neműt minden gond nélkül... A kézfogástól, pacsitól sem viszolygok.
2016. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Pedig szerintem az alapján, amit leírtál, simán belefér a mentális egészség témakörébe.

#3-nak meg ne adj tippet, mert a végén még az is lehet, hogy nekem kell végignézni, ahogy feltakarítják...

2016. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
En valahol megértelek, az emberek 90%-a olyan ronda es undorító h en is irtózom az érintésüktől.
2016. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
egyszerűen utálod az embereket ennyi.. és az agyad így reagál a bőrödön keresztül az emberi érintésre..
2016. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egészség kategóriába kellett volna írnod.

Egyébként hasonló vagyok gyerekkorom óta nem szeretem, ha bárki hozzám ér. Egyedül egyetlen embertől viselem el, aki az aktuális partnerem.

Úgyhogy nem szoktam puszit se adni ismerősöknek, ami miatt mindig nagy bunkónak hisznek. Pedig egyszerűen rossz érzés, hogy behatol a privát szférámba.

Szeretnék én is pszichológushoz menni vele.

2016. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Sajnos, nekem is ez a probléma. A legalapvetőbb érintkezést nem viselem el.

Voltam házas, férjem meghalt. Azóta senkihez "úgy" nem értem". Azóta kialakult, hogy még egy baráti ölelés és puszi is undort kelt.

2016. máj. 25. 16:06
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem ha ölelgetnek,egyszerűen irritál,ha hozzám érnek,de én amúgy se annyira csipázom az embereket.Legtöbbje nem érdemli meg,azt se,hogy hozzám érjen :D Nem tudom,mit tanácsoljak,mert engem nem zavar,hogy én ilyen vagyok.Társas érintkezés engem nem zavar,ha ezalatt a munkahelyre gondolsz.Amúgy lehet keresned kéne jobb dokit,bár a legtöbbje szart se csinál,csak tökölnek meg közben felmarják a pénzed.Ha úgy érzed,hogy te tudnál így élni (amúgy lehet élni így),akkor el kell fogadnod,hogy te ilyen vagy kész.Ha meg zavar,keress fel több ilyen lélekbúvárt,dokit stb.Hátha segít valamelyik :)
2016. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!