Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 hónapja meghalt autóbalesetb...

3 hónapja meghalt autóbalesetben a szomszédunk, azóta a lányom minden nap pánikol, hogy nekünk is balesetünk lesz. Hogy segítsek neki lenyugodni?

Figyelt kérdés

Óvatosan vezet az apja is és én is (bár tudom, hogy ez nem csak rajtunk múlik), én bízom magunkban, de az ő lelke mégsem nyugszik meg. Észrevettem a haláleset után, hogy kicsit magába fordult, majd mikor kibukott belőle, hogy mi is a konkrét félelme (konkrétan az, hogy engem elveszít) akkor hosszas (de sikertelen) beszélgetések után elvittem pszichológushoz. Azóta is jár, van hogy enyhül a félelem, de most megint előjött neki. Rettenetesen fél és állandóan rosszat érez, néha már engem is megijeszt és én is elkezdek félni. Azt mondta, hogy csak az nyugtatná meg ha valaki a jövőből megmondaná neki, hogy nem lesz baj, de ugye ezt nehezen tudnám kivitelezni. Egyébként 18 éves lányról van szó.

Mit tegyek?



2016. máj. 23. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ez szorongasnak tunik, eleg komolynak. Pszichiater tud segiteni. Ne hagyd annyiban, mert tonkre megy az idegrendszere..
2016. máj. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt a pszichológus miért nem mondta? Nem téged kérdőjelezlek meg, csak dühít, hogy nem említette neki sem, hogy ez komolyabb dolog és nem egy kis lelki megtorpanás
2016. máj. 23. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért nem mondta. Nekem is egy haláleset váltotta ezt ki, ugyanilyen tüneteim voltak. Kevert szorongásos és depressziós zavarral diagnosztizáltak, amire gyógyszert kellett szednem. Hálistennek nem sokáig szedtem, de akarni is kellett, hogy rendbe jöjjek teljesen.
2016. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ki és miért pontozta le az elsőt?


Mennyi ideig szedted a gyógyszert?

2016. máj. 23. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért pontoztak le, mert drasztikus módszernek tartják a pszichiátert, és azt, hogy nagy eséllyel gyógyszerrel kezel.

Én fél évig szedtem a gyógyszereket. emellett havonta jártam hozzá, és beszélgettünk egy csomót. Nagyon sok gátat felszakított bennem. A nappali gyógyszeremet aránylag gyorsan el tudtam hagyni, az éjszakait először feleztem, aztán 2 naponta szedtem. De helyrejöttem, és így visszagondolva borzalmas volt azaz időszak, amíg szorongtam.

2016. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!