Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed vagy szedett valaki...

Szed vagy szedett valaki Cipralexet?

Figyelt kérdés

Nővérem 29 éves és pánikbeteg plusz még kényszergondolatai is vannak. És most a pszichiátere megemelte a Cipralex adagját napi 3 szemre,amit min. egy évig kell majd szednie.

Én személy szerint félek az ilyen gyógyszerektől,de szegénykémnek az életét eléggé megkeserítik ezek a betegségek.

Ha van valaki aki huzamosabb ideje szedi vagy szedte,kérem írja meg milyen tapasztalatai vannak!

Előre is köszönöm!


2010. ápr. 8. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos ez egy nagyon kellemetlen betegség. Feltétlenül kell valaki, aki segít neki. Ellenőrizni, hogy bevegye a gyógyszerét, és az mindíg legyen otthon tartalékban. Ugyanugy a nyugtatóját is. Minden nap, azonos időben. A mentális beteg, hajlamos elfeledkezni róla, ha kicsit jobban van. Ha van kedve levelezni, írhat nekem. Én kigyógyult pánikos vagyok. Szívesen segítek, ha tudok.

2010. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is szedem a cipralexet,igaz napi 10 mg -ot,reggel,az 1 szem tabletta.3 hónapja hogy szedem,pánikbetegségre kaptam,és nekem 1 hónapja hogy beállt a gyógyszer,és azóta sokkal jobb.a rohamok megszüntek,kisebb rosszullétek vannak csak ha az időjárás változik,mert úgy tudom,hogy akik antidepresszánst szednek,azok a frontra érzékenyek lesznek.hát én az lettem,azelőtt meg nem voltam.de jobb a közérzetem mióta szedem.de a napi 3 szem szerintem,sok.de a doki tudja,ha azt írta fel.jobbulást neki.
2010. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
22.55! Elküldenéd nekem az e-mail címed, hogy a nővérem tudjon neked írni? Köszi!
2010. ápr. 9. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ott van a hozzászólásom alján, mint legtöbbünknek.
2010. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nikolll24 válasza:
100%

Sziasztok!

24 éves vagyok és 17 éves korom óta pánikbeteg:(( 2 éve kezdtem el foglalkozni komolyabban mert addig ugy voltam vele, tul fiatal vagyok ahhoz hogy dokikhoz menjek és gyógyszereket szedjek. Sajna elhatalmasodott feledtem a betegség és elkezdett kelleni gyógyszert szedni ami a Cipralex volt és a Frontin! Hát az a véleményem, nagyon jó gyógyszer! Idő kellett hogy hasson az igaz, 1 hónap is kb. , de utánna olyan volt, mint akinek semmi baja nem volt! De addig, húúú semmi életkedvem nem volt, hangulatváltozások, rohamok, sírógörcsök, stb. szóval teljesen kivoltam! Jol lettem tőle, és 10 hónapra rá hirtelen le is tettem! Amit NEM KELLETT VOLNA!!! Ugyanis jól éreztem magam és az van a papirra irva hogy még 6 hónapig kellett volna szednem. Hát vissza is jöttek a rohamok, a rossz közérzet, az életundor, a melóba sem tudtam bejárni, csak össze vissza, hol jól éreztem magam , hol nem. Most 2 napja megint elkezdtem szedni, dehát kijöttek a mellékhatásai, ma sem tudtam bemenni melózni!

Remegés, szorongás, sírógörcsök, rohamok, szörnyű!! De remélem megint hamar elmúlik, még benem áll a gyógyszer!

Hát neked is sok szerencsét hozzá, remélem sikerül!!

2010. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hitman30 válasza:
Évekig szedtem jól voltam,abbahagytam visszaestem,bár ne hagytam volna el! szerintem nem lehet abbahagyni ha elkezdi az ember,mivel benne van a tudatodba hogy szedted jol voltál ebböl adódik hogy nem szeded akkor folyamatossan azon jár az agyad hogy visszaesel és úgy is van sajna!
2011. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hitman30 válasza:
Még annyi hogy az utolsó évben 10mgosat félbe törtem az a két darabot ketté vágtam ,és csak annyit szedtem,és ugy is jól voltam,amint leáltam rá egy hónapra visszaesés,pont ma vettem be ujra,és az a szivás hogy ujra rosszul leszek hetekig mire visszaszokok rá!!2 hónappal ezelött hagytam abba!
2011. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!