Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichotikus állapotban...

Pszichotikus állapotban voltam, és derealizációm volt. Még gyógyulhatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, a betegségem tünetei tavaly nyáron kezdődtek, és szeptemberben fordultam orvoshoz.

A tüneteim: egyre többet gomolygott a fejem, ködös volt a valóság, folyamatosan felejtettem, nem tudtam aludni, de még ha aludtam is, másnap hulla fáradt voltam. Általában akkor éreztem, hogy felejtek, mikor elfordítottam a fejem, ilyenkor a gomolygás is intenzívebb volt. Gyakran volt gyomoridegem, és pánik érzésem. Olyan volt, mintha a valóság álom lenne. Úgy éreztem, hogy egy olyan folyamat indult el nálam, aminek a végére teljesen elbutulok, és mindent elfelejtek, még azt is, hogy ki vagyok. Rettegtem, hogy megőrülök. A tünetek egyre erősebbek lettek, a kórház előtti napokban már mentőt szerettem volna hívni. Aztán végül sikerült a saját lábamon bemenni a kórházba. Ott megállapították a diagnózist, és fölírtak négyféle gyógyszert: rivotrilt (szorongásra), abilifyt (pszichotikus állapotra), sertralint (depresszióra), és akinetont (gyógyszermellékhatásokra).

A kórházból már kikerültem, de a gyógyszereket még szednem kell. A tüneteim nagy része megszűnt. Viszont nagyon tompa vagyok, és az iskolában nehezen koncentrálok. Szerintetek ez a tompaság a gyógyszerektől van, vagy a betegségtől? Sokan mondják, hogy ezek a gyógyszerek tompítanak. Ha a betegség okozza ezt, akkor még lehetek jobban? Van rá esély, hogy teljesen felépülök?

Azért itt érdeklődök, mert az orvosom, aki a gyógyszereket fölírta, azt mondta, nem a gyógyszerektől vagyok tompa, és lehet, hogy sosem nyerem vissza a régi, betegség előtti formámat. Ezt az orvost nagyon nehéz elérni, volt már olyan, hogy elfogyott a gyógyszerem, mert egyszerűen nem tudtam elérni az orvost, hogy időpontot egyeztessek. Egyszer meg vártam rá a megbeszélt rendelőben, (több helyen is dolgozik) de nem jött el. A lényeg az, hogy elég megbízhatatlan, ezért most új orvosom van. Szerinte tompíthatnak a gyógyszerek, és folyamatosan javulok, tehát még a későbbiekben is lehetek jobban. Össze vagyok zavarodva. Kinek higgyek? Ha valaki ért az ilyen típusú betegséghez, kérem adjon tanácsot. Szerintetek melyik orvosnak van inkább igaza?

Elnézést, hogy hosszú lett. Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 7. 15:38
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Tényleg, ezt kifelejtettem. Akkor volt kényszeres viselkedésem, mikor már nagyon súlyos állapotban voltam. A kórházba kerülésem előtt egy-két nappal. Mivel már azt is elfelejtettem, hogy mit csináltam öt perccel ezelőtt, kényszeresen pakolgattam mindent össze-vissza. Más kényszeres dolgom nem volt.
2016. ápr. 8. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!