Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichotikus állapotban...

Pszichotikus állapotban voltam, és derealizációm volt. Még gyógyulhatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, a betegségem tünetei tavaly nyáron kezdődtek, és szeptemberben fordultam orvoshoz.

A tüneteim: egyre többet gomolygott a fejem, ködös volt a valóság, folyamatosan felejtettem, nem tudtam aludni, de még ha aludtam is, másnap hulla fáradt voltam. Általában akkor éreztem, hogy felejtek, mikor elfordítottam a fejem, ilyenkor a gomolygás is intenzívebb volt. Gyakran volt gyomoridegem, és pánik érzésem. Olyan volt, mintha a valóság álom lenne. Úgy éreztem, hogy egy olyan folyamat indult el nálam, aminek a végére teljesen elbutulok, és mindent elfelejtek, még azt is, hogy ki vagyok. Rettegtem, hogy megőrülök. A tünetek egyre erősebbek lettek, a kórház előtti napokban már mentőt szerettem volna hívni. Aztán végül sikerült a saját lábamon bemenni a kórházba. Ott megállapították a diagnózist, és fölírtak négyféle gyógyszert: rivotrilt (szorongásra), abilifyt (pszichotikus állapotra), sertralint (depresszióra), és akinetont (gyógyszermellékhatásokra).

A kórházból már kikerültem, de a gyógyszereket még szednem kell. A tüneteim nagy része megszűnt. Viszont nagyon tompa vagyok, és az iskolában nehezen koncentrálok. Szerintetek ez a tompaság a gyógyszerektől van, vagy a betegségtől? Sokan mondják, hogy ezek a gyógyszerek tompítanak. Ha a betegség okozza ezt, akkor még lehetek jobban? Van rá esély, hogy teljesen felépülök?

Azért itt érdeklődök, mert az orvosom, aki a gyógyszereket fölírta, azt mondta, nem a gyógyszerektől vagyok tompa, és lehet, hogy sosem nyerem vissza a régi, betegség előtti formámat. Ezt az orvost nagyon nehéz elérni, volt már olyan, hogy elfogyott a gyógyszerem, mert egyszerűen nem tudtam elérni az orvost, hogy időpontot egyeztessek. Egyszer meg vártam rá a megbeszélt rendelőben, (több helyen is dolgozik) de nem jött el. A lényeg az, hogy elég megbízhatatlan, ezért most új orvosom van. Szerinte tompíthatnak a gyógyszerek, és folyamatosan javulok, tehát még a későbbiekben is lehetek jobban. Össze vagyok zavarodva. Kinek higgyek? Ha valaki ért az ilyen típusú betegséghez, kérem adjon tanácsot. Szerintetek melyik orvosnak van inkább igaza?

Elnézést, hogy hosszú lett. Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 7. 15:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia, ha elolvasod a gyógyszermellékhatásokat, akkor láthatod, milyen mellékhatásai vannak. Eleve a nyugtatók és szorongás oldók kicsit rontják a memóriát. Vitaminokat nem mondta, hogy szedj?
2016. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, elolvastam a gyógyszermellékhatásokat, és mondtam is az első orvosnak. Erre csak annyit mondott, hogy ezért van az akineton. Azt a gyógyszermellékhatásokra írta föl.

Szedek vitaminokat, már elég régóta, de azok sem segítenek a koncentrálásban.

2016. ápr. 7. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:
tompítanak, igen
2016. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Mióta szeded a gyógyszereket?
2016. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szeptember óta szedem a gyógyszereket. Rögtön azután fölírta az orvos az elsőt, hogy bekerültem a kórházba. Aztán pár nap múlva a másodikat, és utána nemsokkal a többit.
2016. ápr. 7. 16:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Húha. Pontosabban letudnád írni a diagnosztizált betegséged nevét? A pánikbetegségnél gyakori a derealizáció/deperszonalizáció, a skizofréniánál is, és persze még sorolhatnám a többi betegséget is. A stressz is előhozhatja. Emlékszel, mikor/hogyan történt veled előszor derealizáció? Talán a pszichológust is meg kellene látogatnod és nem csak pszichiátert. Ezzel mindenképp komolyabban kell foglalkozni! Volt már olyan érzésed, hogy kiesett, hol vagy, pedig tudtad, hogy ott vagy, mégis ismeretlen volt pár pillanatra az egész hely? Elveszettségre gondolok.

Adnék még tanácsot! Látogasd meg a neurológust-ideggyógyászt, mivel nem feltétlen pszichés alapon múlhat ez a tünet. A szervi rendellenességeket ki kellene zárni, és csak aztán diagnosztizálni. Mindenesetre, többféle orvos van, ez köztudott, és nem mindegyiknek van igaza. Lehet 10 orvosból 9 ugyanazt helyeseli, miközben az az egy másféle módszer tulajdonít helyesnek, s a végén az övé érvényes.

2016. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A betegségem neve: akut polimorph pszichotikus zavar skizofrénia tüneteivel.

Nem fordult velem elő olyan, hogy nem tudtam, hol vagyok. De elképzelhető, hogy ha nem fordulok orvoshoz, idáig is elfajul a betegség.

Járok pszichológushoz. A kórházba ahová szeptemberben kerültem, kaptam a pszichiáter mellé pszichológust is. És bár már nem fekszem bent, de a pszichológushoz visszajárok. És igazad van kedves utolsó, a stressz okozta a betegséget. A betegség előtt minden apróság miatt idegesítettem magam, és a feszültség érzés fordult át a fejem gomolygásába. Aztán jött a többi tünet.

A szervi betegséget kizárták, voltam kivizsgáláson. Emellett a régi orvosom neurológus is, és mikor hozzá jártam, készült MR vizsgálatom.

2016. ápr. 7. 19:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Uh, tehát skizofrénia. De mégis minden bizarr elképzelés nélkül? Paranoia nem járult hozzá?
2016. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem skizofrénia, csak annak a tüneteivel, rendelkező pszichotikus állapot. A skizofrénia és az akut polimorph pszichotikus zavar két külön betegség. Utóbbi, ami nekem volt, gyógyítható. A skizofrénia viszont nem. De az én betegségem is átfordulhatott volna skizofréniába, ha nem megyek időben orvoshoz. Ezt mondta a kezelőm.

És nem, semmilyen hallucináció szerű tünetem nem volt szerencsére. Csak azok a tünetek voltak, amiket leírtam.

2016. ápr. 7. 20:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Értem. Utána néztem, és szerencsére a javulás az biztos dolog. Kényszeres dolgok nem jelentkeztek nálad?
2016. ápr. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!