Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üldözési mániám van mit...

Üldözési mániám van mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Folyton azt érzem hogy valaki követ vagy néz ami elégé zavaró főleg hogy mostanában egyre többször érzem ezt. Folyton hátranézek hogy tényleg nincs-e ott senki. Aludni is csak nehezen tudok emiatt. Miért alakult ki és mit tehetnék ellene?
2010. ápr. 5. 01:18
 1/9 anonim válasza:
0%

Minnél hamarabb menjél el egy pszichiáterhez. Lehet, hogy skizofréniád van, ezért csak orvos segíthet rajtad. Lehet, hogy be fog utalni a kórházba és beállít valami gyógyszert. Ha tényleg skizofréniád van, akkor életed végéig gyógyszert kellesz szedned. A legtöbb antipszichotikumnak nagyon sok mellékhatása van, úgymint: étvágynövekedés, székrekedés, menstruációs problémák, férfiaknál impotencia stb. Ki kell követelni magadnak azt a gyógyszert, aminek kevés a mellékhatása, ezek az ún. másod- és harmadgenerációs gyógyszerek. Abilify, Zeldox, Seroquel - ezeket tudom ajánlani.

Én is hasonló cipőben járok, én is gyógyszert szedek és emellett teljes életet tudok élni, tüneteim elmúltak és mivel kiegyensúlyozott a magánéletem ezért a tünetek nem is jönnek elő már két éve. Legyenek mindig céljaid, terveid, legyenek barátaid, legyen párod, aki mindenben segít. A gyógyszert ne hagyd abba, mert akkor a tünetek újra előjöhetnek.

2010. ápr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez messze nem skizofrénia, annak sokkal összetettebb tünetrendszere van, ráadásul a tüneteket a beteg nem érzi és ellenőrzi, hanem "tudja", (persze tévesen). Első válaszoló, ne ajánlgassál gyógyszereket, hagyd ezt meg a szakembereknek. Még üldözési mániának se nevezném, hiszen az nem azt jelenti, hogy "üldözik" vagyis követik, hanem hogy a beteg szerint súlyos kárt okoznak neki. Ez egyszerű önbizalomhiány, szorongás, menj pszichológushoz. Sötétben egyébként sokan félnek, éjszakára hagyj egy kis fényt.
2010. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is el kéne menned egy pszichiáterhez...ne negatívan állj hozzá, a pszichiáter nem elmebetegekkel foglalkozik, hanem szorongásos betegekkel. Amit leírtál, az is a szorongáson alapszik. Sok emberben van ilyen jellegű félelem. Próbáld megnyugtatni magad, hogy nincs mitől félned, nem bánt senki és főleg nem követ. Elalvás előtt segít, ha beleéled magad a gyerekkorodban olvasott vagy akár tv-ben látott mesék világába, mert akkor minden olyan szép. Ha nyugodt vagy, akkor nem jönnek ilyen gondolatok, hidd el.Majd elmúlik, csak gondold át és győzd meg magad, hogy ilyesmitől nincs okod félni!
2010. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az első válaszoló vagyok. Igazad van, nem jó gyógyszereket ajánlgatni, az az orvos dolga, hogy a megfelelő gyógyszert megtalálja. De sajnálom azokat a betegeket, akik 20-30 kg túlsúlyt szednek magukra, vagy esetleg képtelenek hosszú időn keresztül szexuális együttlétre és nem tudják, hogy ha kérnének másik gyógyszert az orvostól, akkor ez a probléma megoldódna. Olyan kevés a pszichiáter és olyan sok a beteg, hogy egy-egy betegre 3-4 percnél több idő nem jut, ezért nincs idő arra, hogy odafigyeljenek a páciensre és esetleg szó essen a mellékhatásokról is.
2010. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez a "betegség" bekövetkezhet csak így hirtelen megjövő és eltűnő betegség? Ez igazából csak 4 5 hete kezdődött és egyre többször kezdtem ezt érezni megint. Régebben is voltak ilyen érzéseim amiről ha őszinte leszek senkinek se beszéltem róla de azt hiszem most le kell írnom ugyan ez az érzésem volt, és hangokat is hallottam hogy a nevemen szólít meg hogy menjek a hang után egyszer vettem a bátorságot és utána mentem de nemvolt senki szüleimet megkérdeztem hogy szóltak-e de nem ők voltak ez egy maradandó emlék volt. Ez az érzés akkor elmúlt és most megint ez van csak hang nélkül úgy emlékszem 6 éve volt. 13:41 kor érkezett válasz segített mintha azóta jobban aludnék. Barátaim nem nagyon vannak. Pszichiáternél még nem voltam. Kicsit hosszúra sikeredett de remélem nem hagytam ki semmit
2010. ápr. 7. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez hirtelen megjövő betegség, de nem eltűnös fajta. Viszont jól kezelhető. Ha elmész orvoshoz. Ő majd elmondja neked, hogy kell e gyógyszer, mennyi, és milyen. Bízzál benne. Meg a gyógyulásban is.

És te ne kérd a gyógyszert név szerint. Azt hagyd meg az orvosnak.

2010. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kéne rögtön skizofréniával riogatni szegény kérdezőt.

Viszont ajánlanék néhány könyvet:

Szendi Gábor: Depresszióipar

Thomasz Szasz: Az elmebetegség mítosza

Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére


Ránézel két emberre az elmegyógyintézetben, és sokszor nem is tudod eldönteni melyikük az orvos és melyikük a páciens.

2010. ápr. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy skizofréniával nem kell riogatni, úgy ilyen könyveket se kell ajánlgatni! szendi éppúgy a piacról él, mint a gyógyszeripar, csak a másik végén, mivel azt már mások elfoglalták. Nem kell mindent elhinni, amit le akarnak nyomni a torkodon. Az orvos azért van, hogy segítsen, ha probléma van, és ha az egyik nem jó, akkor másikat kell keresni. De a kérdező esetében elég a pszichológus.

2.

2010. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenki a piacból él... így vagy úgy. De nagyobb igazságtartalma van ennek, mint a gyógyszerpárti könyveknek. Nem kell rögtön gyógyszerekhez fordulni, ahogy Te is mondod, a kérdezőnek egyelőre bőven elég egy pszichológus!;-)

Meg valószínűleg egy kiadós pihenés sem ártana. Ha nagyon túlpörgetem magam (munka-tanulás-sport-nulla alvás), akkor én is szoktam néha hallucinálni, bár én nem konkrét "gyere ide" hangokat, csak úgy összevissza, ami aznap épp foglalkoztat, szinte hallom, ahogy zakatol a fejemben. Ilyenkor egy kiadós pihi elmúlasztja az egészet.

2010. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!