Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns szedésével,...

Antidepresszáns szedésével, egészen pontosan Rexetin nevű gyógyszerrel kapcsolatos tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2016. márc. 26. 15:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ott egy csomó fórum. Rengeteg válasszal!

2016. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezek jó nagy részét olvastam is. Csak érdekelnek friss, új információk.

2016. márc. 26. 15:44
 3/19 anonim ***** válasza:
21%

Betegtályékoztató:"... Nem teljesen ismert, hogy a Rexetin és a többi SSRI hogyan hat, ..."

Személyes tapasztalatom, hogy ezek a központi idegrendszerre ható gyógyszerek épp az agynak azt a részét tompítják amelyek sérültek és nem képesek maradéktalanul ellátni feladatukat. Ahol ezek a maradékok halmozódnak ott üt ki valamiféle betegség. A gyógyszergyártók tudják, hogy hülyíteni kell az agyatlant, hogy ne legyen képes gondolkodni, így még több hasznot húzhatnak ki belőle.

A szerotonin azért kevés az agyban, mert a sejteknek már nem elég az oxigén hogy ezt az anyagot megfelelően előállítsák. De nem a hiányzó oxigént pótolják, hanem az agy bizonyos területeit kikapcsolják.

2016. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatot hogy érted? Illetve mit látsz megoldásnak egy "pszichés betegséggel" küzdő ember számára?
2016. márc. 26. 17:59
 5/19 anonim ***** válasza:
Mindkét kérdésedre megadtam a választ az első kommentemben.
2016. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánst rendszeresen kell szedni, ahogy elő van írva. A Rexetint is. A szeded, és meg is akarsz gyógyulni, akkor sikerülni fog. Ha nem, akkor nem...
2016. márc. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hizast es fulcsengest okoz ha ez nem zavar akkor szedjed
2016. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A személyes tapasztalatot meg érteti az ember úgy, hogy magadon vagy hozzátartozón, baráton tapasztaltad. Nem tudom miért nem lehet normális stílusban válaszolni. Mindenesetre köszi!

Várom a további hozzászólásokat.

2016. márc. 27. 21:29
 9/19 anonim ***** válasza:
"Személyes tapasztalatom, hogy..." egy orvosi vélemény úgy kezdődik, hogy a "Tudomány jelen állása szerint..."
2016. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

3 éve szedem, 20mg/nap, jól érzem magam tőle. Egyetlen mellékhatása maradt: nagyon intenzív álmaim vannak, nem zavaró, csak hihetetlenül valóságosak.

Amúgy kb. 1 hónap szedés után fejti ki a hatását, addig felerősödhetnek a depresszív tüneteid. Sokat ásítasz tőle, nagyon mélyeket. Előfordulhatnak véletlen izomrángások a karodban, lábadban.

Fontos, hogy ne felejtsd el bevenni és lehetőleg tarts az időpontot be, pl. reggel 10 körül.

Volt úgy, egy nap reggel vettem be, másnap késő este mert elfelejtettem s kissé furcsán éreztem magam.

2016. márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!