Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek menjek el pszichol...

Neked Csak Garage kérdése:

Szerintetek menjek el pszichologushoz? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Elore is bocsanat az ekezetekert.) 13 eves lany vagyok, a ket tanar a suliba nagyon sokat piszkal, kerdezgetik hogy ,,mi a bajod?" Meg hogy ,,te depresszios vagy". Mar nagyon kezd az idegeimre menni, sokag sirok miatta, mert kihivtak a csaladsegelyt. Igazabol ha csak engem erintene ez az egesz, akkor kulonosebben nem erdekelne, csak az a baj, hogy anyat is ertinti, es nem akarom, hogy miattam legyen sokat szomoru. Anya ma bement a csaladsegelyhez mert behivtak, elmondta mi a gond (mellesleg a problema, hogy nem eszek, mert nincs etvagyam, sokat vagyok szomoru,eletkedvtelen, es a tanulmanyi eredmenyem is romlott) es valami kornyezetet akarnak megnezni, gondolom a hazat, a szobamat, meg ilyenek. Meg pszichologushoz kell majd jarnom, de nagyon felek, sirni fogok, es meglatja a kezemen a hegeket. Ilyenkor mit csinaljak? Hogy masszak ki ebbol az egeszbol? Egyszeruen nem birom mar.

2016. márc. 20. 18:25
 1/3 anonim válasza:
A történeted kicsit bevezetés nélküli. Amiket leírtál, hogy a tanárok kérdezgetnek, meg hogy nem eszel valamiért csak kialakultak. Szoval először azzal kellene kezdeni, hogy ebbe a lelki állapotba hogy kerültél. Másodsorban, nem tudom mi az a családsegély, de elég nyilvánvaló történések lehettek, ha be lettek vonva a te megsegítésedbe. Úgyhogy, ha azt javasolja a doki, hogy menj pszichológushoz, akkor menj, talán ha a többi felhajtás zavar, akkor kérd meg az ebben illetékest, hogy te eljársz pszichológushoz, ha kell, csak a magánéletedbe ne avatkozzanak, ne folyjanak bele ennyire, mert az jobban zavar, mintha nem segítenének. A pszichológus jó beszélgető partner, azért mennél oda, hogy kibeszéld magadból azt, ami bánt, ami nyomaszt. Sokszor nem hinné el az ember, de ez rengeteget segíthet valakin.
2016. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A pszichológushoz pont azért kéne menned, hogy kiderüljön, mi a problémád. Most mondhatod, hogy semmi, de hát magad írtad, hogy vagdosod magad! Az épp elég gond! Nem várd meg, hogy meglássa: beszélj róla magadtól. És nem te leszel az első, aki sír a pszichológus előtt. Szinte kötelező eleme a terápiának.
2016. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Cseppet se félj a pszichológustól, nem fog megenni vacsorára :) Segíteni fog, és jobban leszel.
2016. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!