Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valakinek bővebb tapasztal...

Van valakinek bővebb tapasztalata a Brintellix nevű antidepresszánssal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Erre cserélte le a pszichiáterem a Cipralexet, amit eddig szedtem. Mellette szedek még 2x1 mg Xanax SR-t és 2x25 mg Quetiapinet. Depresszióval és szorongással kezelnek már 6 éve. Tudom minden gyógyszer másképpen hat mindenkire, de ennek ellenére szeretnék hallani tőletek személyes tapasztalatokat a fent említett szerről, vagy más vortioxetinum hatóanyagú készítményekről.

2016. jan. 30. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Ezek mérgek , a megoldás nem a klinikán patikán van . Ha a táplálkozás egyoldalú , kevés enzim nyers rost víz van benned az is okoz zavart . Mű és a sok főtt étel , szénsav , finomított dolgok ártanak . Mozgásterápia , tréningek más természetes dolgok segítenek .
2016. jan. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Szerintem szépen fokozatosan csökkentsd a gyógyszereidet és kezdjél el sportolni egészségesen élni. 6 év hosszú idő, a leszokás is sokáig tart. A sport rengeteget fog segiteni.
2016. jan. 31. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Balogh Zsozsó ***** válasza:
A cipralexet mennyi ideig szedted? Az nem vált be, vagy már nem volt elég? Én most cymbaltát szedek.
2016. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Cipralexet kb 1 évig szedtem, ma kezdtem el ezt az újat. A Cipralex eleinte jó volt a Quetiapinnel és a Xanaxal együtt, de az utóbbi két hónapban erősödtek a tüneteim. Az orvosom azt mondta, hogy a Brintellix tovább fogja élénkíteni azokat a receptorokat, amiket a Cipralex helyretett, illetve ez több receptoron, összítettebben hat. Azt még hozzá kell tennem, hogy 10 évig füvet szívtam és ittam is, 13 hónapja vagyok teljesen tiszta, de ennek ellenére nem sok javulást tapasztalok. Valamennyire bízok a gyógyszerekben, ezért is érdekelnének a tapasztalatok.
2016. jan. 31. 11:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Cimbaltát én is szedtem, az nekem nem jött be. Pisilés után "nem tudtam elzárni a csapot". Mindig foltos volt a gatyám.
2016. jan. 31. 11:55
 6/8 Balogh Zsozsó ***** válasza:
És mik a tüneteid? Egyébként még milyen gyógyszereket szedtél már? Én most 30-as Cymbaltát szedek, úgy érzem hogy kevés.
2016. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rengeteg mindent szedtem már 6 év alatt.

Antidepresszánsokból: Citalopram, Cymbalta, Velbutrin (azt csak 3 napig mert rosszul lettem tőle), Mirtazapin, Cipralex és most a Brintellix.

Egy darabig szedtem Tegretolt, hogy ne kattogjak annyira a fű után, meg Depralt is kaptam a pre-pszichotikus szorongásomra. Illetve ezek voltak összekombinálva eleinte Rivotrillal, majd Xanax SR-rel. Meg most kapom még a Quetiapinet szorongásra, illetve altató és hangulat stabilizálóként.

De egyenlőre úgy néz ki jó lesz ez a Brintellix, igaz csak ma kezdtem el szedni, így az első két adag után még nem érezhetek semmit se, de mellékhatást vagy rosszullétet nem tapasztaltam, egy kicsit talán mintha vidámabb lennék. A tüneteim egyébként teljesen általánosak.....enyhe depressziós állapot, letörtség formájában, időnként belső feszültség, reggelente kábán ébredek, ritkán vannak végtag fájdalmak, tenyér izzadás. Tehát általános dolgok, amik szerintem minden depresszióst jellemeznek.

Cymbaltából én 2x30-at szedtem annó, nem tudom hogy hatásos lett-e volna, mivel mindíg visszaálltam a fűre és ezért is kellett ennyiszer gyógyszert váltani. De szerencsére le tudtam tenni egy elvonó keretein belül és büszke vagyok a 13. tiszta hónapomra.

2016. jan. 31. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ma írta fel az orvos ezt az antidepresszánst. Kíváncsi leszek, hogy hogy fog hatni.

Állítólag valami "modernebb" fajta gyógyszer.

2017. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!