Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a bpd-s barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Évek óta együtt vagyunk, és mostanában már néha én is úgy érzem hogy valami bajom van. néha nehéz elviselni, de egy nagyon intelligens, szép, kedves lány. Sokszor szomorú, nagyon sokszor. Legtöbbször tagadja de látszik rajta. Sokszor úgy érzem hogy hülyének néz engem, valamiről órákig beszélgetünk, hogy hogyan lenne jobb, de nem történik semmi változás, olyan mint ha ezek a komoly beszélgetések meg se történnének. Ilyenkor 99%-ban én beszélek, ő meg csak néha mond valamit. Olyan mint ha nem szeretne, de azt mondja szeret. Mostanában panaszkodik hogy több dolgot kellene együtt csinálnunk stb, de nem tudja mit akar. Ne értsétek félre, rengeteg jó tulajdonsága is van, nyilván ezért vagyok vele. De nekem picit olyan mint ha csak azért lenne velem kb hogy ne unatkozzon. Szex nagyon ritka, ő még ritkábban kezdeményez. Jelenleg úgy néz ki a kapcsolatunk hogy én mindent eltűrök, ő meg ezt kihasználja. Ne írjatok olyat hogy el kell hagyni és hasonlók, azt akarom hogy jól érezze magát. Már úgy érzem meg fogok őrülni. Gyógyszert nem szed, és szerintem nem is fog orvoshoz menni. Amikor felhozom a témát azt mondja elmegy, de annyiban marad. Esetleg aki bpd-s emberrel él együtt írhatna privátot is.
2016. jan. 29. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon a borderline személyiségzavar megnevezést használják, csak ritkán a bpd-t. Ezt csak azért írom, mert ha így írod ki a kérdést, lehet, hogy emiatt nem találsz olyat, aki szintén ilyen emberrel él együtt.

Ha gyógyszert nem akar szedni akkor is érdemes egy jó pszichológust (nem tud gyógyszert felírni) keresni. Sok infót nem írtál, azt sem tudom, hogy diagnosztizálták-e nála a személyiségzavart. Neked is el kell gondolkodnod azon, hogy hagyod-e hogy te menj tönkre ebben a kapcsolatban, sokan szeretik magukra vállalni ezt a mártír szerepet.

Ha a barátnőd is több programot akar, akkor szervezz le heti 1-2 alkalmat, amikor kimozdultok, valószínűleg jót fog tenni.

2016. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb 4 éve diagnosztizálták, és először frontint is szednie kellett, de azt se rendesen szedte. Néha keveset, néha sokat aztán abbahagyta. Az a baj hogy nem tudja milyen programot akar, és néha semmi se jó neki.
2016. jan. 29. 11:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Az is baj neki sokszor hogy kevés ismerőse van. Most pl összebarátkoztam egy lánnyal hogy vele is tudjunk programokat csinálni. Szóval próbálkozok.
2016. jan. 29. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:
28%

"intelligens, szép, kedves lány" ezt részletezd már mert utána csak azt írod, hogy szívat.

Olyan vicces, hogy már nevet is adunk a dolgoknak: bpd, borderline, amik nem újak.

Régen is voltak energiavámpírok, csak régen éhenhaltak volna, ha folyamatosan szivatják az embert.


Ez nem betegség, attól hogy nevet adunk neki.

Az, hogy ha valaki összeesik az utcán és senki nem segít, nem betegség.

Az, hogy valaki örömét leli más szenvedésében, akár csak a tv-n keresztül, vagy esetleg gyilkos, nem betegség.


Azt hiszed a szuper intelligens csajod, egyszer megváltozik és belátja, hogy eddig debil volt?? ilyen soha nem lesz.

2016. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A BPD pszichiátriai szaksegítséget igénylő kórkép.

Ebben a kapcsolatban Te most leginkább nem mint társkapcsolati barát veszel részt, hanem pszichológiai értelemben "megmentő" vagy.

Ezzel több gond is van: pl. kiegyensúlyozatlan kapcsolatot eredményez; a barátnő így benne marad az állapotában, mert akármennyire is szeretnéd megmenteni, törődni vele, szereted, gondoskodni róla, nem tudod alkalmazni a hatékony pszichológiai ismereteket, mert erről nem vagy keveset tanultál, így az ő személyisége folyamatosan leginkább negatív irányba mozdul el, mert minél többet segítesz neki, mint "laikus", annál jobban benne ragad az állapotában és súlyosbodhat; ezen kívül a Te lelked / tested is egyfolytában érzi / átéli a kapcsolati zavarokat, a személyiségében lévő kóros lelki működéseket és bizony, Te is megbetegedhetsz.

Én még nem találkoztam olyan baráttal / feleséggel / férjjel / szülővel / gyerekkel, aki egészséges tudott maradni a hozzátatozója ilyen állapota alatt. Kisebb-nagyobb mértékben mindenki így vagy úgy, de sérül.

Most már ott tartotok, hogy mindkettőtöknek egyértelmű segítsége van szükségetek. Neked azért, hogy ismereteket szerezzél a hatékony hozzáállásról (most ebben a kapcsolatban nem látok ilyet az általad leírtak alapján), hogyan ne legyél megmentő, hanem társpartner, és a menet közben kialakult frusztrációdat is érdemes lenne átbeszélni, mert komoly problémákat okozhat a továbbiakban, ha nem dolgozod fel hatékonyan, tehát nem önmagad által. Lehet okos az ember, diplomás, miegymás, de amit és ahogyan leírtál, abban látszik, egymást fogjátok még jobban megbetegíteni lelkileg / testileg egyaránt, ha nem kértek segítséget.

Neki meg az egészséges személyiségfejlődés miatt is fontos szakemberhez fordulnia.

Ha pszichológus vagy pszichiáter lennél, akkor is azt mondanám, mivel Te vagy az egyik fél ebben a kapcsolatban, azt írtad le amit, fontos lenne a külső szakember bevonása, még ekkor is.

Ha szereted őt és jó kapcsolatot szeretnél, akkor ne Te legyél a "gyógyítója" és partnere az állapotában! Ezt érdemes lenne arra bízni, aki ebben kompetens. Vagy, ha Te szeretnél lenni, akkor ott nagyon nagy az esély a további hosszútávú lelki sérülésekre is.

Segíts magatokon: forduljatok pszichiáterhez, pszichológushoz.

2016. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!