Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az hogy legalább...

Mitől van az hogy legalább 2-3 éve nem tudok senkivel se egy egészségeset beszélgetni?

Figyelt kérdés
Mindenkivel mostanába csak felszinesen beszélgetek, és már nem is tudok olyan jól elbeszélgetni mint régen :( 17 éves srác
2008. szept. 12. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Menj el egy pszihologushoz,o biztos fog beszelgetni veled es elmondja neked hogy hol a baj ha te is oszinten elmondod gondjaidat,ez komoly!
2008. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert valószinüleg nem bízol senkiben. Az viszont tény, hogy az emberek buták. Talán nem is a beszélgetést keresed hanem a társaságot, ezen gondolkodtál már? Nemtudok sajnos tanácsolni semmit a bizalommal kapcsolatban hiszen és is hasonló cipőben járok bizalmatlan vagyok mások iránt, talán azért mert szerzek róluk háttér információt és nem éppen kellemesek, de lehet hogy bennem a hiba.
2008. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj arra,amit az emberek mondanak,gesztikulálnak és kérdezz sokat, persze figyelj oda a válaszukra és ha eszedbe jut valami válaszolj rájuk. Előbb-utóbb ki fog alakulni a beszélgetés és könnyebben belegabalyodsz egy témába,ami tényleg érdekel
2008. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egy 17 éves fiúban (lányban) olyan rengeteg változás megy végbe (agyilag, testileg), hogy ezt nehéz feldolgozni. Jó barátot pedig, aki megérti a gondjainkat, nem lehet minden bokorban találni Persze vannak emberek, akik fűnek-fának elmesélnek mindent, ami velük történt, közben a másikra nem is kíváncsiak - velük tényleg jobb is, ha csak "felszínesen" tartod a kapcsolatot.

Valószínűleg Te is olyan vagy, aki nem tud bárki előtt megnyílni - ez szerintem egyáltalán nem baj, sőt! így fogsz értékes embereket gyűjteni magad köré.

Tudod, haverod sok lehet, de igazi jó barátod csak egy-kettő.

(Nem kell rögtön pszichológushoz küldeni valakit, csak azért, mert egy kicsit maga alatt van....)

2008. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Fontos tudni, veled egykorúval beszélgetnél szívesen, vagy idősebb/fiatalabb felnőttel, akitől talán tanulsz is valamit. Ha már eleve hülyének tartod beszélgetőpartnered, akkor inkább lépj tovább, mert ha nem tiszteled őt, ő sem fog téged, s így meddő vita, veszekedés lehet belőle.
2008. szept. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
A második nagyokosnak:két éve maga alatt van nem egy 'kicsit',mindenki más hülye csak én nem,ez olyasmi.Egyébként nem szégyen pszihológushoz fordulni,az nem azt jelenti hogy bolond
2008. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem a második, hanem a negyedik "nagyokos" voltam...

Először is: attól, hogy valakivel nem értessz egyet, nem kell rögtön így megnyilvánulni!

Másodszor: nem hiszem, hogy egy 17 éves fiúba azt kell belesulykolni, hogy csak a pszichológus lehet számára jó beszélgetőpartner - ha ez így lenne, akkor már nagy baj lenne.

Mindenki életében vannak olyan időszakok, amikor nem találja a helyét a világban, ez nem tragédia, hanem egy átmeneti állapot, amit a srác meg fog oldani saját magától. Fura lenne, ha mindnyájan a pszichológushoz szaladnánk, ha valami megoldásra váró problémánk van.

2008. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

A kommunikáció az nem egy természetes velünkszületett dolog, hanem egy képesség, amit gyakorolni kell és el kell sajátítani.

Szükséges még egy érzelmi nyitottság/érdeklődés mások irányában, ez nem képesség hanem egy állapot. Az utóbbi eléréséhez gyakran hozzá kell nyúlni az alapvető személyiségi vonásokhoz.

2008. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
és hogy lehet ezt képezni?
2008. szept. 14. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
szerintem ez azért van, mert a barátaid "nagymenőzősek". Szerintem keresd néhány lány társaságát- ők (legtöbbször) kicsit komolyabban veszik a barátságot (ezzel egy fiút sem akarok megbántani)...biztos akad,aki szívesen beszélget veled és így nagyon jó barátságok alakulhatnak ki
2008. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!