Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mit jelent? Ha betegség...

Ez mit jelent? Ha betegség akkor mi a megnevezése?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkodom azon, hogyha arról kéne döntenem, hogy egy embert vagy egy állatot öljek meg az emberrel végeznék, vagy ha azzal hogy magamnak ártok mások vére is folyna habozás nélkül magamra lőnék.

Ezzel azt akarom mondani, hogy nem szeretem az embereket sokan ártottak nekem a szavaikkal vagy a tetteikkel és mostanra ott tartok, hogy attól függetlenül hogy ismerem-e az illetőt elkönyvelem szemétládának mert az van bennem, hogy minden ember bűnös, rosszindulatú és ez nagyon idegesít.

Viszont nem tartom magam felsőbbrendűnek inkább úgy fogalmaznék hogy általában magamat is nehéz elviselnem nemhogy valaki mást is elkeljen. Ezért szinte semmilyen emberi kapcsolatom nincs voltak barátaim de el taszítottam őket mert nem éreztem hogy szükségem lenne rájuk, a családommal tartom a kapcsolatot de nem vagyok rájuk kíváncsi mert közöttük is voltak akik "bántottak", leginkább a szüleim. Egyetemista vagyok de emberi kapcsolatokat nemigen tudok felmutatni gondoltam írok ide hátha vannak hozzám hasonlóak vagy csak valaki aki tudja mi lehet ez, abból következtetek arra hogy nincs minden rendben velem, hogy mások képesek és ami még fontosabb akarnak kapcsolatokat kialakítani, velem ellentétben aki számára csak nyűg a többi ember.


Szóval valaki tudja mi van velem?



2015. szept. 16. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A pszichológiában ezt a jelenséget, elhárító mechanizmust, projekciónak hívnak. Az egyén a saját problémáit másokra vetíti ki, ez jellemző az önbizalom hiányos emberekre, vagy azokra, akik traumán estek át. A leírtak alapján enyhe nárcisztikus személyiség zavart gyanítanék, továbbá poszttraumatikus stresszt is. Az ilyen problémákkal többnyire a deficitet, illetve az önbizalom hiányának, trauma okát keresik.


Magyarul "azt látom másokban, ami bennem van meg." Én személy szerint pár hónappal ezelőtt szembesültem ezzel a magatartással, és csak a meglátáson kelett változtatni, minden más lett.

2015. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
nejem is ilyesmi, most próbálok valami megoldást keresni rá
2015. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!