Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichózisban "szenvedek"...

Pszichózisban "szenvedek" vagy normális vagyok?

Figyelt kérdés

Elolvastam Carl Gustav Jung bevezetés a tudattalan pszichológiába c.könyvét, és a 8. fejezet elején találtam egy igen furcsa dolgot ami alapján magamra ismertem. Miszerint magukat normálisnak gondoló emberek (mint én) gyakran pszichózisban szenvednek (pszichózist itt enyhe formájában értem). Erről legfeljebb csak a pszichológia és a pszichiátria iránti felfokozott érdeklődésük ad tudomást. Ez még önmagában nem adna okot a pánikra hisz akkor minden pszichológus pszichózisban szenvedne. Azonban észrevettem magamon néhány fura dolgot.

Testi viszonylatban az a helyzet, hogy bár fiatal vagyok (középiskola) mégis korán már általános iskola vége fele elkezdtem őszülni, sok ősz, félig ősz hajszálam van, illetve olyan kisebb betegséggel műtöttek ami jóval idősebb korban szabadott csak volna kialakulnia.

Mentális oldalról is fura helyzet alakult ki, fura szexuális képzeteim vannak és olykor szadisták is azokkal szemben akiket utálok bár ez utóbbi kb egy éve tartó önkontrollnak köszönhetően már nem jellemző szinte egyáltalán (nem valami nagyon durva, de nem gondolom normálisnak), fiú létemre sokszor visszahallottam , hogy olykor nőies vagyok, túl indulatos továbbá visszahúzódó is.

Nem tudom, hogy ezek összessége vagy része utalhat-e bármilyen rendellenességre, azonban szakorvoshoz még nem gondoltam, fordulni és ha lehet nem is, ugyanis ebben a szakmában szeretnék elhelyezkedni (fentebb említett pszichiátria) és nem szeretném ha ez miatt kiesnénk ebből.

Kérem olyan szóljon a témához akinek van valamilyen fogalma a leírtakról, illetve ne írjanak azok akik eleve ezen tudományág (pszichológia) hiteles voltáról akarnának megcáfolni. Köszönöm a válaszokat.



2015. szept. 14. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! A pszichózis annyit jelent, hogy a valósággal való kapcsolatod szétesik. A beteg egyén már nem tudja többé mi a valós, és mi nem az. Mondjuk téveszméi vannak- úgy érzi, hogy követik, a gondolatai mások által vannak irányítva- esetleg olvassák őket, összeesküvéseket alkotnak ellene (emberek, vagy valami lények), hangokat hallanak, és vizuálisan megjelenő objektumokat, illetve hallucinak, többnyire szoronganak, és gyakran nincs betegség tudatuk, bár némelyik önmaga keresi fel a pszichiátert, mert érzi, hogy valami nincs rendjén. A pszichózisnak a skizofrénia az egyik formája, de a pszichózis jelen lehet depressziónál is.


Többnyire előfordul az aggodalom, enyhébb hipochondria is az orvostanhallgatóknál, mert nagyon sok betegségre vannak utaló tünetek, például a fejfájás, hányinger, szédülés az agydaganat tünete, és egyéb más súlyos betegségnek, holott stressz van a dologban. Ez a pszichés dolgokra is érvényes, a fáradság is okozhat enyhe hallucinációkat, memóriazavart, szorongást, alvászavart, és nem kell feltétlen pszichózisra, neurózisra gondolni.

2015. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És természetesen jelen vannak az érzékcsalódások is, az hogy kételyeid vannak önmagaddal szemben, csupán annyit jelent, hogy még kamasz vagy, ezen mindenki átmegy.
2015. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, megnyugtató dolgokat írtál, és valóban igazad volt a fogalmat "kicsit" túl tág értelemben használtam.
2015. szept. 14. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolóval. Életkori és érdeklődésből eredő sajátosság lehet. Kicsit furcsállom viszont az "utált" személyekkel szemben megnyikvánuló "szadista szexuális" képzeteket. A szexuális késztetés appetens ingerre adott reakció, míg az utálat inkább averzívre. Ez a kettő számomra nem fér össze. De ha mégis el kell fogadnom igaznak és hitlesnek, akkor azt mondom, hogy egy egyelőre éretlen személyiség énvédő megnyilvánulásai. Ha majd egyetemen leszel, érdemes lehet elvégezned egy önismereti képzést, mielőtt végleg elkötelezed magad a szakma iránt. Nem áll jól, ha a segítő foglalkozásúak személy iránti utálatról beszélnek.
2015. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak írom, hogy a szexuális vágy ill. a szadista hajlamok nem ugyanakkor s ugyanarra a személyre vonatkoznak, bocsánat ha így vehető ki. A szexuális része lehet amiatt, hogy a napom 60-70% töltöm sok lány közt és kevés vagy szinte semennyi fiúval (iskola), a sazdista hajlamok pedig bennem játszódnak le, nem ütök, bántok meg embereket, lehet, hogy ez az elfojtás okozza. Ezt a szadista hajlamokat úgy kell érteni, ha esetleg pontatlanul fogalmaznék, hogy pillanatnyi harag miatt kiváltott heves érzelmi reakció, mely során gondolatban bántalmazom, verbálisan vagy nonverbálisan az illetőt.
2015. szept. 21. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!