Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik az első beszélgeté...

Mi történik az első beszélgetésen a pszichológussal?

Figyelt kérdés
valaki tapasztalt le tudná részletesen írni, hogy zajlik egy első beszélgetés?
2015. szept. 14. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Tájékozódik a személyiségedről, hogy milyen probléma miatt fordultál hozzá. Valószínűleg meghallgatja, hogy mit mondasz el magadtól - magadról, a problémádról, majd elvégez néhány személyiségtesztet.
2015. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akiknel en voktam azoknal igy zajlott

1. Bemutatkozas

2. Miert kerestem meg?

3. Mi a problemam?

A 2.3. ugyanaz, de nagyjabol egy kotetlen beszelgeteskent ezt jartuk korbe. Tenyekrol, korulmenyekrol, erzesekrol kerdezett. Nem volt tolakodo egyik sem, de ha elakadtam, akkor kerdeztek.


A beszelgeteskor amikor nagyjabol tisztazodott mirol van szo, akkor utana azt is elmondtak hogy van a menete a tovabbiaknak. (O miben tud segiteni vagy miben nem, mi lenne a teendo, feladat stb.)

A legeslegelejen meg az arak es a meddig tart az "ora" altalaban hogyan kell idopontot egyeztetni is ismertetesre kerult.

Csak 2.3. Alkalomra jutott el ez a "ismerkedos;ismertetos, tajekozodo" szakasz oda, hogy valos munka kezdodjon (mi lenne a teendo, mit kell megprobalni, mire figyelhetnek vagy mik az eddigi megallapitasok, levonhato tanulsagok).

Tehat elso alkalomtol ne legyenek nagy elvarasaid, orulj, ha megy a beszelgetes es a problemad kifejtese reszedrol.

2015. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
pont ettől tartok... azt írja az összes pszichológus a honlapján, hogy a kezdő beszélgetés 50 perc. és én nagyon nem tudok még negyed órát se beszélni főleg magamról..
2015. szept. 15. 00:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a kezdő beszélgetés, az összes többi alkalom is 45-50 perc. Viszont a terapeuta dolga, hogy segítsen megnyílni, szóval emiatt nem kell aggódni. Sok olyan embert ismerek, aki hasonló problémával fordult szakemberhez, és idővel azért meg tudnak nyílni, képessé váltak beszélni magukról.
2015. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!