Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi számít depressziónak?...

Mi számít depressziónak? Mikor ajánlott orvoshoz fordulni? Hogyan közöljem ezt a családommal? Ez depressziónak számít?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyok olyan, hogy semmi életkedvem sincs, itthonról nem szeretek kimozdulni vagy akár társaságba menni. Ha pedig mégis társaságba vagyok kénytelen menni (itt pl: iskola) akkor nap végére teljesen rossz hangulatba kerülök és le vagyok törve , de nem arról van szó , hogy bántalmaznak az iskolában mert ilyen problémám nincs, vannak akik szóba állnak velem. Sokszor jutok arra a következtetésre , hogy jobb lenne ha nem élnék/meg se születtem volna, régebben fizikailag is bántottam magamat e miatt.Otthon is sok problémám van a családommal ami miatt szintén lehangolt és rossz kedvű vagyok vagy létezni se akarok. sokszor elsírom magamat vagy ha rossz dolog történik egyből magamat okolom (még ha csak annyi történik is hogy testnevelés órán valaki elesik és a közelemben volt.) Sokszor elgondolkozok azon , hogy miért létezek és sokszor odáig jutok el , hogy felesleges a létezésem és mindenki csak ártok vagy bajt okozok. De egyébként sportolok is már kiskorom óta folyamatosan de az se segít. Szerintetek ez depresszió? Vagy nem muszáj ezzel még orvoshoz fordulnom mert nem komoly?

2015. aug. 20. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes felkeresni egy gyermekpszichiáter magánrendelését, mert sokat tudna segíteni. A szülők bevonása a terápiába előnyös lehet, hiszen lehetséges, hogy a probléma hátterében családi problémák állnak.
2015. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez annak tűnik. Ha már 2 éve tart, akkor ideje szakemberhez fordulnod.
2015. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy beszélgetés mindenképp kell, ha gondolod írj nekem.
2015. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, de az első válaszolónak még csak annyit mondanék, hogy nem merem bevonni a családomat mivel apám külföldön dolgozik nincs ideje az anyámmal pedig nem szeretnék erről beszélni ugyanis sokszor ő hozza ki belőlem leginkább azt az érzést , hogy felesleges élnem is, nem értené meg , mert neki a bátyám a legfontosabb és a munkálya.
2015. aug. 20. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:
De még mennyire, hogy depresszió, menj el az iskolapszichológushoz, hozzá könnyen eljutsz, és ő majd megmondja, hogy hogyan tovább.
2015. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!