Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A xanaxról való leszokás...

A xanaxról való leszokás kinek, hogy ment?

Figyelt kérdés
4 éve pánikbeteg lettem, akkor írtak fel 0.25mg-os xanaxól napi 2-őt. Ezt úgy 2évig szedtem is, aztán szerencsére rohamosan tudtam csökkenteni az adagot rosszullétek nélkül. Ma már ott tartok, hogy reggelte csak egy felet veszek be.Ez tart szintén 2 éve.. 0.25mg-os xanax fele.. az orvos azt mondta, hogy ez semmi, fölösleges szedni, hagyjam abba.. Viszont már 5x neki kezdtem, hogy leteszem de nem birtam eddig!Az utolsó felet a legnehezebb abba hagyni esküszöm.Próbáltam csökkenteni, mikor a negyedhez értem már éreztem az elvonási tüneteket . Rettenetesen szédültem, egyensúlyzavarom volt, hánynom kellett és úgy feszített a mellkasom az idegtől, hogy majd felrobbantam. A kezem pedig remegett.. ez mind fél xanaxtól. Mindennél jobban szeretnék tőle megszabadulni a lehető leggyorsabban... Valakinek sikerült már egy bevált módszer által leszokni róla?
2015. jún. 18. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is folyamatosan csökkentettem az adagot, de rossz volt így is. Csak azt tudom mondani, hogy ezen túl kell esni. A testi tünetek elmúlnak 2-3 hét alatt, nekem az agresszió volt a legrosszabb, az hónapokig tartott.
2015. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns szedésével.
2015. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze... Hogy arra is ráfüggjön? Antidepiről leszokni még rosszabb, mint a nyugtatóról.
2015. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tramadol ***** válasza:
7 és fél év után szoktam le. Ha 2 szemet szedsz ,hetente csökkents az adagot egy negyed szemmel. 2 Hónap után "simán" leszoksz. Utánna még 1-2 hónapig lehetnek kisebb 1-3 napig taró rosszulétek de elmulik nem kell vele foglalkozni.A felezős módszer nem való semmire , negyedelni kell.
2015. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a függőséget már nem a gyógyszer hatóanyaga okozza. Ez lelki függőség. Én már többször abbahagytam a 1/2 0,25-ös Xanax szedését, és nem tapasztaltam függőséget. Ez már nagyon kicsi hatóanyag. Próbálj meg Citromfű teát inni napi 1 litert, esetleg Aloevera gélt szedjél, valamint próbálkozhatsz ezek mellett Sedatific PC homeopátiás szerrel is. Szedjél Brandenburg Neuró tablettát is. Ez egy vitamin gyógynövénnyel.
2015. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!