Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normalis, ha sokat kepzelodok?

Az normalis, ha sokat kepzelodok?

Figyelt kérdés
Alapvetoen mostanaban olyan rossz aha hangulatom, hogy sokkal boldogabbnak erzem magam ha kepzelodok. Eleg sok idot is toltok el vele. Ez normalis vagy beteges? Erdemes lenne felkeresnem egy szakembert?
2015. jún. 17. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Tehát nem hallucinálsz hanem álmodozol.ez teljesen rendben van.
2015. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsanat, elirtam.

*a hangulatom

2015. jún. 17. 22:41
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es: biztos? Attol tartok atestem a lo tuloldalara..
2015. jún. 17. 22:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem,semmi gond szerintem,amíg nem haluról van szó.

Nyugodj meg:)

2015. jún. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kissé más véleményen vagyok mint az 1. válaszoló.

A képzelődés lehet, hogy menekülés valami elől. Az is lehet, hogy már függő vagy tőle. Ekkor már nem teljesen "normális" .. bár ki az? :D

Az a gond, hogy ez egy ördögi kör. Menekülsz, vagy csak nem érzed jól magad, unatkozol, ezért elkezdesz képzelődni és bármily hihetetlen, de a képzelődés -még a viszonylag jó vagy semleges dolgokról való képzelődés is- rossz hangulatot hoz magával, ami elkedvetlenít, így nem csinálsz semmit, hanem képzelődsz.

Ha valami ilyesmiben vagy akkor legalább menj ki napozni, sétálni, foglald le magad fizikailag és mentálisan is: keresd meg a jó barátaidat, gondold végig milyen céljaid voltak régebben, mi az amit még most is meg szeretnél valósítani, keress új célokat és kezdj el tenni értük. Igy aztán mint Münchausen akár saját hajadnál fogva is kihúzhatod magad.

2015. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, kb. Igy erzem magam. Mintha elmenekulnek minden elol. Koszonom a valaszokat, meg fogom fontolni!:)
2015. jún. 19. 02:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Hosszú távon nem jó. Elfelejtesz kommunikálni az emberekkel, mert a képzeletedben megjelenők mind úgy reagálnak és azt mondják, amit hallani szeretnél, vagy amit elvársz, hiszen ők is te vagy. Ezen kívül mivel a képzelődés nem kerül sokba, nem kell küzdeni érte, egyfajta kerülőúttá válik, amivel instant örömöket lehet elérni. De éppen emiatt az értéke is elveszik idővel. Jah, és persze nullás drog, azaz annyi időt vesz el az életedből, amennyit vele töltesz.


Amúgy a helyzetem hasonló.

Egyáltalán nem tudatos folyamat volt, teremtettem vagy továbbgondoltam magamnak 3-4 helyet, a közös bennük, hogy az objektívan meg nem valósítható álmaimat fedik le, és nem anyagi dolgokról van szó.


A kiváltó ok nálam az volt, hogy azt a szorongásgombolyagot, ami évekig ült rajtam, kibontottam, és megláttam, hogy mennyire összetett és megoldhatatlan helyzetről van szó.


Mostanában azzal próbálkozom, hogy egyes problémákat, amik a saját élethelyzetemhez hasonlóak, beleviszek a karaktereim életébe, nem egyszerre, mert akkor újabb menekülőutat keresnék, hanem csak egyet-egyet. Eddig jónak tűnik.

2015. jún. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!