Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet anyám skizofrén?

Lehet anyám skizofrén?

Figyelt kérdés

Folyamatosan beszél magába, nem lehet róla leszoktatni és ha valami rosszat csinálok úgy mondja mintha másnak mondaná. Pl: nem csinál semmit vagy minek rakta ezt ide. Emellé hangulatingadozásai vannak és sok embert nem szeret pedig alig ismeri az életét pl. egy ismerősünk 17 évesen lett terhes de úgy lefikázza mintha gyilkos lenne pedig nem tud semmit. Nagyon csúnyál beszél, megkérdeztem miért beszélhet csúnyán én meg miért nem a válasza: miért ne?

Ja és ha megkérdezem hogy kihez beszél akkor vagy a tévéhez, a géphez, a mosogatóhot vagyis élettelen tárgyakhoz.

Vagy ez még lehet más is? Félek

14/L


2015. jún. 16. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Tárgyakhoz pl tv vagy számítógép az emberek 80%-a szokott beszélni ez önmagában még nem vészes. Lehet hogy kommunikációs zavarai vannak, de ettől még valaki nem lesz skizofrén. A családod többi tagja lát rajta valami furcsát?
2015. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is szoktam hozzá beszélni de nem így. Elmondja neki mi történt vele aznap, miért ideges de úgy hogy hallatszik nem normális.

Nevelőapám is tudja hogy nem százas (anya egyszer megakarta ölni), mama is tudja hogy gondok vannak vele de szerinte a katonaságon változott meg

2015. jún. 16. 18:09
 3/6 anonim ***** válasza:
És valahogyan nem lehet rábeszélni arra hogy együtt menjetek el egy pszichológushoz?
2015. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltunk pszichológusnál de ő magától mondta hogy anya nagyon stresszes. Ha a találkozok vele akkor szólok neki beszélgessen mégegyszer anyával
2015. jún. 16. 18:12
 5/6 anonim válasza:

Próbáld meg felvidítani, többet segíteni neki, többet lenni vele, vagy valahogyan elérni, hogy kevesebb stressz érje, és/vagy többet tudjon pihenni,szórakozni.


Hátha csak a sok stressz okozza ezt.

2015. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Segítek neki pl. a takarításba de ha megcsinálom az nem jó de nem mutatja meg. Sosem dícsér csak a hibát látja

Sosem lehet vele beszélgetni

2015. jún. 16. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!