Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehetett velem éjszaka?

Mi lehetett velem éjszaka?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa éjszakám volt, hülyeségeket álmodtam, rémálom is volt közöttük és nem egyszer keltem fel úgy, hogy ébren voltam de még egy darabig nem tudtam megmozdulni, ijesztő volt+ a végén már nem tudtam mi álom és mi nem. Ja, és reggel úgy keltem fel, hogy a kispárnám a földön volt, ráadásul nem leesve, hanem egész szépen nekitámasztva a táskámnak. Sose történt ilyen korábban.
2015. jún. 13. 15:57
 1/8 A kérdező kommentje:
nagy stressz ért az elmúlt héten és eléggé fáradt is voltam már
2015. jún. 13. 15:58
 2/8 anonim ***** válasza:
Álmodási paralízised volt. Ez egyáltalán nem rossz jel. Egy kis stressz talán, de semmi többre nem utal. Ezt mindenki megtapasztalja 10x élete során.
2015. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olvastam róla, pont olyan volt. De eddig nem nagyon tapasztaltam még ilyet, talán egyszer-egyszer, most viszont éjszaka vagy 3x-4x biztosan
2015. jún. 13. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:
De az nem baj. Ez általában az erőltetett alvásoknál van, amikor nem vagy álmos, de vissza akarsz aludni.
2015. jún. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pedig hulla fáradt voltam:D
2015. jún. 13. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de nbem voltál álmos. Nem fogyasztottál előző nap alkoholt? Mert az is előidézheti. Egyébként az alvási paralízis azt jelenti, hogy a tested még nem kelt fel, de az agyad fent van. A szemed tudod mozgatni, de a tested nem. Amikor elalszol az agyad lebénítja a tested, hogy ne következzen be az alvajárás és a rémálom általi mozgolódás stb.. Általában az alvási paralízis előtt tudatos álom van, ami azt jelenti, hogy rájöttél álmodban, hogy álmodsz.. de ez nem feltétlenül igaz, bár elég gyakori. Az, pedig, hogy azt hitted, hogy felkeltél, az azért volt, mert az agyad nem akarta, hogy felkelj, ezért kreált egy olyan álmot, mintha felébrednél.. az ágyadból. Mert nem akar felkelni, mert ha felkelsz, paralízised lesz, mivel a bénulás még mindig hat.
2015. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mindenki 10x költői túlzás.

Az emberek 90%-a soha sem tapasztalja.

2015. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, mert én jártas vagyok benne. Biztos, hogy 99% megtapasztalja, csak nem emlékszik rá. Amikor azt hiszed, hogy nem álmodsz semmit, akkor is ez történik, csak nem emlékszel. Foglalkoztam agykontrollal.
2015. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!