Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nem merek köszönni...

Mit tegyek? Nem merek köszönni, bemutatkozni másoknak.

Figyelt kérdés

Elég érdekes, és mások számára talán nevetséges problémám van. 18 éves lány vagyok, félek a köszönéstől, bemutatkozástól. Emiatt ha boltba kell mennem, vagy akárhova, mindig szorongok, vagy ha a suliba a tanárokkal, vagy az utcán akárkivel találkozom. Leginkább az a problémám, hogy sokszor nem tudom, hogy mit köszönjek például fiataloknak, ezért próbálom elkerülni az ilyen helyzeteket, másrészt többször volt olyan, hogy valaki nem köszönt vissza mikor én köszöntem előre, és ezt valahogy nagyon rosszul éltem meg. Ezért csak akkor köszönök valakinek ha rám néz, tényleg látom, hogy figyel, és szándékozik visszaköszönni. Például XY osztálytársaim anyukáinak se merek sose köszönni, mert félek, hogy nem ismernek fel, vagy összekeverem őket valakivel. Mindig túl sokat agyalok az ilyesmin.

És a bemutatkozás meg még rosszabb, akárhova megyek már előtte napokkal is ezen szorongok, ott se tudom, hogy mit hogyan kéne. Mintha nem igazán éreznék rá ezekre a dolgokra.

Alapjába véve is elég visszahúzódó vagyok, nem megyek oda beszélgetni másokhoz, csak ha már nagyon olyan a viszonyunk, hogy tudom, hogy az illető bír engem, és szívesen beszélget velem. Köszönni is csak nekik köszönök 'szívesen', szorongás nélkül.


Mit csináljak? Nem akarok bunkó lenni, pedig sokszor emiatt az vagyok, és rosszul érzem magam miatta. 18/L



2015. jún. 12. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy aki szemre olyan idös, vagy idösebb, mint a szüleim, annak jó napot kívánok, akik fiatalabbnak tűnnek, azoknak szia. Inkább köszönj rosszul/fölöslegesen, mint sehogy.

A bemutatkozás meg egyszerű, csak érthetően mondd a nevedet.

Nekem is volt egy ilyen korszakom, nem mertem megszólalni, nem tudtam, hogy köszönjek...aztán elegem lett, hogy nyuszi vagyok, és kényszerítettem magam, hogy ilyen helyzetbe kerüljek. Nehéz volt, sokszor bénáztam, de aztán túlléptem a dolgon, és ma már ez nem okoz gondot.

Most az állásinterjú a mumus, de dolgozok rajta.

2015. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne érdekeljen ennyire a dolog, nem omlik össze a világ ha véletlenül "nem megfelelően" üdvözölsz valakit.


Egy ideig én is paráztam rajta, de már nem érdekel. Ha boltba megyek egy szabályom van, ha az eladó 30 év alatti akkor "Helló!" , ha 30 feletti akkor napszaknak megfelelően köszönök. Hivatalban pedig mindenkinek jár a magázás.

A mekiben diákmelózó egyetemista nem fogja kikérni magának, ha letegezed.

2015. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, mikor valaki olyan 30 körüli, már nagyon nehéz eldöntenem a dolgot. Sokszor nem is tudom megítélni hány éves lehet az illető. És leginkább az a bajom, hogy sok 30 feletti nő megsértődik, ha magázzák őket, a tegezés meg még nehezebb számomra. Bár fogalmam sincs ez miért érdekel, én is tudom, hogy hülyeség ezzel foglalkozni, szégyellem is magam miatta, de ennek ellenére már évek óta nem tudtam a problémát megoldani.


A bemutatkozásnál meg a kézfogással van bajom.

2015. jún. 12. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Mehet nyugodtan a jó napot, aki ezért megsértődik, az le van...

A kézfogással mi a baj?

2015. jún. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is hidd el, hogy a te korodban nagyon sokan élik ezt hasonlóképpen meg.

Tapasztalataim szerint a legjobb köszönés a "szép napot", ez nem bunkóság sem idősnek, sem fiatalnak. Bemutatkozni pedig a teljes neveddel kell, kézfogással.

2015. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a te korodban viccesre vettem a figurát. "Szebb jövőt", áldás, békesség", adj' isten, és hasonlók szerepeltek a szótáramban.
2015. jún. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!