Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a 112-es IQ...

Szerintetek a 112-es IQ milyennek számít? 21/F

Figyelt kérdés
Végigcsináltam a mensa tesztet és úgy jött ki. Műszaki tudományokat tanulok felsőoktatásban. Ahhoz képest szerintem elég gyenge. Szerintetek?
2015. jún. 10. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az iq tesztek úgy vannak beállítva, hogy 100 legyen az átlag, tehát a 112-es iq enyhén átlag feletti intelligenciát jelent.


viszont azzal is legyünk tisztában hogy az iq nem igazán függ össze se a tanulmányi eredménnyel, se a szakmai előmenetellel, se azzal hogy ki mennyi pénzt fog keresni. ezek sokkal inkább az érzelmi intelligencián múlnak.

2015. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az eredménykor nem csak egy számot adnak, hanem százalékos értéket is, hogy a lakosság hány százalékánál vagy "okosabb". Az alapján döntsd el, hogy szerinted ez milyen eredmény, mert az mutatja a valódi értéket, nem csak egy szám. De tudni kell hogy a hivatalos teszt is csak 135ig méri, utána csak azt mondja, hogy afölött vagy, szóval ezen a teszten nem lesz 180as IQ-d mint a filmekben, de legalább mondanak a számhoz szórást és hogy ez százalékosan mit is jelent. A számértéket tetszőlegesen lehet változtatni, ha a szórás értékét csökkentjük vagy növeljük (tehát azt variáljuk hogy 1 pont mekkora változást jelent). És azt is jó ha tudod, hogy ha most töltöttél ki életedben először ilyen típusú tesztet akkor van esélyed, hogy némi gyakorlással szerzel egy kis rutint és jobb értéket produkálsz. Ezt többen is megtapasztalták már az ismeretségi körömben.
2015. jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megint 135+-t adnak maximum? Azt hittem, idén megint 24-es szórás van, nem tudom, miért váltogatják. Az online teszt maximuma 125+, adaptív.
2015. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Szerintem pont az a hitelesebb mérés, ami elsőre jön ki. Amikor már tudod, milyen feladatokra lehet számítani, mert előző körben rájöttél, akkor egy lépést kihagysz, pedig szerintem az is része a tesztnek, hogy időn belül felismered-e, mit kell vele csinálni.


Az igazi tesztnél nem feladatonként van az idő mérése, de gondolom, most az online-ról beszélünk.


Szerintem, aki elsőre nem viszi ki az online maximumát, az élőben nem üti meg a 130-at, tehát nem érdemes menni, ha az a cél, hogy bekerülj.


Lehet, hogy ez csak az én hülyeségem, de nem mennék, amikor nem osztogatnak 155+-t.

2015. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt írták, hogy 80%, tehát az embereknek a 80%-nak alacsonyabb az IQ-ja, mint az enyém.
2015. jún. 10. 22:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez jónak számít? Mondjuk műszaki vonalon szerintem magasabb lehet mindenkinek.
2015. jún. 10. 22:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, alacsonyabb, de nem lényegi különbséggel.
2015. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igazad van, de azért kérdés, mi az IQ. A Mensa tulajdonképpen egyfajta részképességet mér, akik megütik a szintet, azokat próbálja egy klubba gyűjteni, de nem csak ez az egyetlen IQ teszt létezik, vannak komplexebbek. Utóbbit is töltöttem ki, abban voltak kérdések, amik a lexikális tudásra kérdeztek rá, aminek pedig semmi köze nincs az IQ-hoz (szerintem), max. a memóriához, de ahhoz is szükséges, hogy az valaha a fejedben legyen. Pl. ilyen kérdés volt, hogy ki Kőrösi Csoma Sándor. Ha ez egyáltalán volt tananyag és éppen hiányoztál, nem pótoltad, aztán soha többé nem jött szembe, esélyed sincs tudni. Mi a tiráda, a jubileum, ki írta a Pál utca fiúkat, mennyi idő alatt ér ide a fény a Naptól/Holdtól, hány km. az Egyenlítő, pár nehezebb stb. Mondjuk ennek a tesztnek a maximum átlaga 134 volt és csak azt mérte, hogy nem vagy-e fogyatékos, nem a magas IQ-t akarta pontosan meghatározni, ezért alaposan alulmérhetett, mert hiába csináltál meg egy feladatot hibátlanra, akkor is 134 jött ki, mint részeredmény.


Infóra jártam, ott akiket mértek, 140 volt az alja, amiket kaptak mindenféle helyről.


Emiatt ne érezd rosszul magad. Ha megy az egyetem, akkor egy hülye online teszt semmit sem számít.

2015. jún. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Mensa online tesztjével az a gond, hogy feladatonként mér, ráadásul látványosan mutatja, hogy fogy az időd. Számomra ez rettenetesen frusztráló. Az online tesztet én is olyan 115-120 közti eredményre töltöttem ki, annak ellenére, hogy több mérés alapján inkább 130-135 közötti az IQ-m (ezek között volt hivatalos, pszichológus vezetésével kitöltött teszt is).

A feladatonkénti időmérés egyáltalán nem életszerű, hiszen az IQ számos tényezőből áll össze, és mindenki más feladatban jobb. Nekem például a téri tájékozódás egy picivel több időt vesz igénybe, de más területeken jobb vagyok. A számomra elgondolkodtatóbb feladatoknál többször fordult elő, hogy már épp nyomtam volna a megoldásra, de annyira frusztrált a visszaszámlálás, hogy emiatt félrenyomtam, vagy nem nyomtam. Sokkal életszerűbb, amikor a teljes tesztre van egy megadott intervallum, és magam osztom be, hogy melyik feladatra mennyi időt szánok.

2015. jún. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Mensa online tesztet netbookon csináltam és kigörgettem a számlálót a képernyőről, mert nem bírtam én se.
2015. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!