Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ennyire lazán veszem a problémákat?

Figyelt kérdés
Egy példával kezdem: A tesómmal elmentünk 30 km-re egy áruért, amit Ő intézett nekem. Az én kocsimmal mentünk, és én fizettem nyilván az árut, Ő csak leszervezte. De a cucc hazafelé eltörött. Szegény tesóm totál kiborult, még el is sírta magát, én meg nem győztem nyugtatni, holott az anyagi veszteség engem ért. Azt hittem miután haza megy és egyedül maradok, én is kiborulok, de nem. Semmit nem érzek, ami már ijesztő, mert úgy érzem, mintha meg sem történt volna. Úgy érzem, mintha "meghalt" volna az agyamban az a receptor, ami az felelős a problémák kiértékeléséért. Hozzáteszem, elég sok veszteség és probléma ért már az életben, lehet, hogy ez egy menekülés? Akár hogy próbálom felfogni, nem tudom, és nem érdekel, hogy összetörött. mintha meg sem történt volna. Úgy érzem mindenki mást érdekelne. Nem tudom. Jobban elszomorított ,hogy a tesóm szomorú lett.
2015. jún. 9. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem menekülés, ez normális. Ha túl sok azonos típusú inger ér, akkor érzéketlenebb leszel rá.

Másrészről meg nem történt a világon semmi tragédia. Vettél valamit, ami eltörött. Így pénzt buktál. Megesik. Erre szokás mondani, hogy több is veszett Mohácsnál.

2015. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Testvéred csak túlreagálta, vannak ilyen emberek. (van aki alapból, van aki túl stresszes) Szerintem inkább az nem normális, aki ilyen kitörésekkel reagál egy egyszerű esetre.

Otthon is, ha véletlenül leesik és összetörik egy tányér már mindenki rosszul van, mintha valami hatalmas tragédia történt volna.

2015. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok, mondjuk itt nem egy tányér tört össze, de én is pont azt mondtam a Tesómnak hazafelé, hogy veszett több is Mohácsnál. Lehet tényleg a környezetem aggódik túl dolgokat, és azt kéne hinnem, hogy nekem is aggódnom kell. Ő a fölösleges utat sajnálta, és a pénzemet. De most mi van, ha én egyből túlteszem magam rajta? Ha nem teszem túl, jobb? Az időt nem lehet visszafordítani.
2015. jún. 9. 21:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és nem tört ki a tesóm, de borzasztóan elkeseredett, jobban mint én, és nagyon sajnáltam. Felelősséget érzett azért, mert Ő szervezte a dolgot. Én sem szeretem kukába szórni a pénzem, és a családban úgy tapasztaltam, hogy most ki kéne borulnom. Közben meg csak azt érzem, hogy ez is egy nap volt ,ami elment.
2015. jún. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!