Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-m van. Hogy mondjam el?

OCD-m van. Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
Lassan 5-6 éve lehet, de még csak most "jöttem rá", hogy kénszerbeteg vagyok. Hogyan mondjam el? A szüleimnek nagyon nehezen mondok el bármit, és nem tudom, hogy hogyan kezdjek bele. Nagyon félek. Valaki segítsen! 14L

2015. jún. 6. 22:45
 1/7 savanyújóska ***** válasza:
Orvos látta már? Emberek nem "rájönnek" a saját mentális betegségeikre, hanem diagnosztizálják őket. Amíg doki nem látott, szerintem ne mondj semmit, még ha abszolút biztos is vagy ebben, akkor is érdemes felkeresni a háziorvost, aki el tud küldeni egy olyan orvoshoz, aki lehet, hogy segíteni is tud. (És egyébként a szüleid is ezt tennék.)
2015. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elszeretnék menni orvoshoz és ez a a tervem is, de hogyan lépjek oda a szüleimhez? Ezt nem tudom elmondani.
2015. jún. 6. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ne aszüleidhez lépj oda, hanem a háziorvoshoz. neki mondd el a tüneteidet, meg panaszaidat, és ha úgy gondolja, hogy van valami, akkor továbbküld, ezesetben meg már szólhatsz a szüleidnek is, mivel nem 'te találtad ki"...
2015. jún. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet a szüleiddel ilyenről beszélni?
2015. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem akarod elmondani a szüleidnek? Félsz tőlük, esetleg bántanának?

Legjobb lenne először velük megbeszélni, aztán felkeresni a háziorvosodat, aki el tudna küldeni a területileg illetékes gyermekpszichiátriára.

2015. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ABC sorrendben.


Na jó. Én is OCD-s vagyok egyébként csak pluszba még a humorom is szar.

A legegyszerűbb az, ha elmész háziorvoshoz, aki beutal gyerekpszichológushoz.

Van valami oka annak, hogy a szüleiddel nem vagy bizalmas? Mitől félsz?

2015. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ABC-sorrendben. Ez nagyon tetszett! Én is OCD-s vagyok, nekem sem túl jó a viszonyom a szüleimmel,nem igazán beszélünk a dologról, de én diagnosztizálva vagyok, ők is tudják, és azért nagyrészt jól vagyok. A szüleim teljesen a szívükre veszik, ezért nem nagyon mondom a dolgokat. Amúgy iskolapszichológusod van?
2015. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!