Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaja mint ellenség? Mi lehet...

Kaja mint ellenség? Mi lehet velem? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Minden gondolatom az evés körül forog, ha eszem nagyon nagyon bűntudatom van. Egy hang a fejemben azt diktálja,hogy nem szabad ennem,kövér vagyok, amikor eszem undorító és gusztustalan vagyok. Fogyni szeretnék :( így nem vagyok boldog. Van hogy napokig nem eszem, akkor sokkal jobban érzem magam. Sajnos az sem tud érdekelni,hogy ettől súlyosan le is betegedhetek, vagy akár nem lehet majd gyerekem. Hogy tudnám kiűzni azt a hangot a fejemből? Egyébként nem vagyok sovány-173cm/52kg 15/l

2015. jún. 4. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami gond van veled szellemileg. 173/52 az nagyon sovány.
2015. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anorexiás vagy az már most látszik. Irány a doki vagy a pszichológus, d előbb mondd el ezt a szüleidnek, mielőtt évekig tartó komoly baj lesz belőle. Ezzel nem szabad szórakozni, halálos is lehet. Ugye hánytatásra még nem gondoltál? Egyébként 173/52 igenis sovány, de ezt most úgy sem hiszed el.
2015. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Anorexiás vagy az már most látszik." - ezt azért még nem jelenteném ki ilyen távdiagnózissal. Az anorexia testképzavar, tévképzet. Itt ez, úgy tűnik, kialakulóban van, de ha a beteg érzi, hogy valami nincs rendben azzal, amit csinál, akkor egyelőre még nincs tévképzet, csak kényszerképzet. (Amiről tudja az ember, hogy irracionális, még sem tud szabadulni tőle, pl. fóbiák.) Úgyhogy minél hamarabb kéne vele kezdeni valamit.


A kérdezőnek: kislánynak nem voltál nagyon vékony? Kamaszkorban sokszor probléma, hogy a kifejlődő férfi/női testet az ember túl kövérnek, zömöknek, vastagnak látja a saját korábbi gyermeki véznaságához képest. Pl. a fiúk a szélesedő mellkast-vállat, a lányok a szélesedő csípőt tévesen "kövérségként" azonosítják, holott a csontváz alakul át, és erre rakódik le normális és szükségszerű módon a fiúknál több izom, a lányoknál több zsír, mint korábban volt.

2015. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kislány koromban sokkal kövérebb voltam mint most vagyok.És nekem nem a csont miatt van,hanem hájas vagyok.

Korábbi válaszolónak:már gondoltam a hányásra is, csak nem megy. Bevetettem már annyi mindent,sós víz,fogkefe,de nem megy.

2015. jún. 4. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
173/52-vel még könnyű csontszerkezettel sem tudsz "hájas" lenni, ez testképzavar. Ne hánytasd magad. Kérj segítséget.
2015. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anorexiás vagy, sürgősen menj el pszichomókushoz. Hánytatni meg SOHA!


Én is an.-s voltam, aztán sikerült hánynom. Három évig voltam masszív bulimiás (napi 4-5x hánytattam magam).

2015. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!