Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszióba zuhantam...

Súlyos depresszióba zuhantam mit tegyek? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Eddig is sokat voltam rosszkedvű ,motiválatlan és nyomott. Pánikbeteg lettem bizonyos családi veszekedések miatt amire antidepresszánst kaptam. Sajnos most lett csökkentve az adag és valamennyire visszajött a pánikbetegség,de ez még elviselhető különösebb dolgom nincs. A nagyobb baj,hogy iszonyatosan javíthatatlanul rossz a kedvem,megfelelési kényszerem van,félek az emberektől,megint nem tudok aludni,meg akarok halni és önbizalomhiányom van. Nincs kedvem felkelni az ágyból,szorongok és nyomott vagyok. Nyugtatót nem szedtem csak most lett felírva és még a legelején. Sport után pár óráig jobb nem érzem ezt a hülye mellkasnyomást. 19/L
2015. máj. 28. 18:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
Keresd normális, tisztességes, jó magyar emberekkel a kapcsolatot, és barátkozz ilyenekkel, és tégy valami jót másokért, szolgáld valahogyan a hazádat. Ezek a dolgok nemesítenek és értelmet adnak az életnek. Tájékozódj értékes, magyaros honlapokon! Ha nem tudsz ilyenekről, akkor majd segítek találni!
2015. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gyógyszerek kikészitenek..azért vagy ilyen hulla.

Találj ki valami célt magadnak,vagy mit szeretnél a jövőre nézve?bocs..de te is kellesz,ahhoz hogy bármi is változzon.

2015. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából úgy érzem/gondolom hogy értelmetlen tulajdonképpen élni. Nem érdekelnek se a jó se a rossz dolgok,szenvedni azért nem akarok csak létezni ne kellene. Viszont az a gyanúm,hogy a csökkentés miatt van ez az egész és össze vagyok zavarodva,hogy most mi van. Van-e értelme ennek az egésznek egyáltalán..
2015. máj. 28. 19:04
 4/11 Vivoo95 válasza:

Sokszor lehet a családi vagy lelki oka is a depressziónak, akkor ha találsz jó pszichológust ő sokat segít.

de ha nem lelki eredetű akkor sajnos nem tudom hogy lehet megoldani . de kitartást

2015. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mostanában kaptál antidepresszánst, és máris csökkentetted? Nem igazán értem. Szerintem szedd a gyógyszered, ahogy az orvos előírta, és gyógyulj meg, de legyen türelmed ezt kivárni. Az antidepi általában 3 hónap után fejti ki a hatását, és akkor még legalább annyi ideig szedni kell, és csak ezután szabad csökkenteni, szép lassan. A nyugtató pedig együtt kell az antidepivel. Szedjed azt is, ha gyógyulni akarsz. Csak az orvosodra hallgass!
2015. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már 1,5 éve szedem az antidepresszánst,a nyugtatót nem írták ki nekem,felesleges csak rövidtávú hatása van.
2015. máj. 28. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
A családi,párkapcsolati konfliktust kell megoldanod ill. feldolgoznod egy jo pszichiáter segitségével.Amig a kiválto okra rá nem jössz csak tömöd magad nyugtatókkal. Meditácios zene,relax,jóga segit az önbizalomhiányban.Gyógynövényes nyugtató pl.valeriana,macskagyökér kivonat, van olyan jo mint a gyógyszerek.
2015. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pszichológus és nem pszichiáter segítéségével.

Nyilván vannak pszichiáterek, akik tartanak pl autogén tréninget, terápiát, de azért a 10 éves analízis képzést, és az 5 éves pszichológusi képzést ők sem végezték el attól, hogy orvosok.

Persze ha felkeresel egy pszichológust, azt egyeztesd a pszichiáterrel és vica versa.

2015. máj. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Pszichológus kell, de mellé jó egy pszichiáter is. A kettőt mondjuk jó ha két külön személy csinálja, bár ez az én véleményem csak. Kicsit én is hasonló cipőben járok, bár én nyugtatót nem szedek, és nem is javaslom hosszú távon, mert igen komoly függőséget okoz, és nincs gyógyító hatása. Antidepresszánssal nincs tapasztalatom, arról is sok rosszat lehet olvasni, de mindig a személyes tapasztalat számít, úgyhogy meg lehet próbálni.
2015. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszerrel az a gond, hogy kiveszi a kontrollt a kezedből, és így könnyebb ráfüggni. Viszont súlyosabb esetekben, és főként, ha valaki pszichoterápiával akar javítani a jelenleg sem könnyű helyzetén, mégis ajánlott. Olyanról is hallottam, aki azt mondta, hogy semmi módszer, neki intenzív pár éves terápia kellett, viszont kijött, és egyedül csinálta meg.
2015. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!