Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy az...

Miért érzem úgy, hogy az itteni rendszer olyan mint egy láthatatlan ketrec. A lelkemnek? Idővel csak azon kapom majd magam, hogy a rácsokat számolom. Amíg a vagyonosabb, vagy nyugati emberek szárnyalnak. Én meg nem értem miért torzultam így el?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Azért érzed így mert az itteni rendszer egy láthatatlan ketrec.

A szegénységnél az is jobb egy fokkal ha valaki eléri azt hogy legalább ne legyen szolga. Ezért került előtérbe mostanában az önellátás fogalma valamint a rezsimentes lakhelyek változatai.

Én is így érzem. Akkor is így éreztem ha jól kerestem, hisz attól még munkabér marad az a jövedelemtípus (vagyis szolgaság), valamint attól még nem lesz a házam sem rezsimentes (vagyis a házam nem is az én váram hanem mások profitforrása).

De valamikor régen éltem a szüleim háztáji gazdaságában, ahol a falu széli szomszédmentes házuk rezsimentesnek volt mondható ha a villanyt nem nézzük. Na az nem volt ketrec. Pluszként még egészséges is volt a tiszta és oxigéndús levegő, a csend, meg a valódi bioélelmiszer ami otthon megtermett.

Hiába van most a városi lakásom közelében számtalan bolt, bizony a városi lakásom akarom eladni és a még meglévő szülői házba visszaköltözni. Ha nem teszem akkor az egészségtelen életmód miatt túl hosszú életre nem számíthatok.

Ismerőseim szokták tréfásan mondani hogy "tikok" vagyunk (illetve annak vagyunk nézve), akiket betömtek egy 10 cm élű kocka alakú ketrecbe, akiknek csak az a feladatuk hogy az eléjük rakott tápanyagot emberi táplálékká alakítsák át. Tehát nem élőlénynek vannak tekintve hanem csak kémiai reakciók eszközeinek. Hát mi polgárok is hasonlóan csak profittermelő organizmusoknak vagyunk nézve. Például ha egy szolgáltató küld egy levelet, így is szólít hogy "Tisztelt Díjfizető!".

És ez az életmód rombolja, eltorzítja a lelket. Az ember mégsem "tojótiknak" született mint az említett ketrecbe zárt "tik" esetében.

Ráadásul több számunk van mint régen a rabszolgáknak: Adószám, TAJ-szám, stb.

2015. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy vidéken is utánadmennek. A teljes önellátás egy ideál, de nem lehet megvalósítani, teljesen nem lehetsz független, mert a vidéki kis házikót is az állam területén, tulajdonosként csak "birtoklod" de nem a tied, nem tehetsz meg akármit, szabályokhoz kell alkalmazkodni.

Ha rádrónak valami vélt, vagy valós tartozást, büntetést, és nem fizeted ki, bizony leszedi a nav behajtó a napelemeket a háztetőről, elviszik a hűtődet, stb.

Nem elkeseríteni akarlak, csak ez is hozzátartozik a ketrechez. Persze vidéken az ember nagyobb eséllyel észrevétlen, én is nemrég költöztem vidékre, de itt meg nagyobb ízben tapasztalom a nyomort, a kisebbségieket, a piti kis mocsok dolgokat, a városban "tik"-nak nézve elvegyültem, de senki sem tudott arról amikor álmos nyári délutánokon nekivágtam biciklivel a dunakanyar fele.

Itt vidéken nincs dunakanyar, vannak erdők, de ha nagyon álmos nyári délutánon biciklizgetsz benne, seggbelőnek a vadászok véletlenül, vagy eltalál egy sörét. A városban egy nagy gépben ültem ami forgott, éreztem az energiát, az erejét, itt vidéken lazább, nem érzem annyira, így én is lustulok, sok a munkanélküli, és mivel nincs szociális háló, segélyezés, gyakran nyomorba dől át a dolog, égetik a szemetet, lopnak, stb. Persze vannak normális környékek.

Az önellátás iszonyatos munka és talán nagyobb rabszolgaság is, mint a városi robotlét.

2015. máj. 21. 09:39
 3/3 A kérdező kommentje:

Én terveztem amúgy azt is, hogy kiköltözök csöndes külterületre, de abban a pillanatban, hogy megvásárolom a házat, és a tulajdonom lesz, rögtön megtalál ott bárki, apeh, stb.

A sok birka persze béget és azt mondja fizess, és akkor nem fog ott keresni, de nem tudják. Őket még védi a rendszer, mert jól tejelnek. Biztonságban érzik magukat.

Álmok alatt meg azt értem, hogy bizony szerintem az torz álom, ha azt érzem a szabadságom megélésének, hogy csirkét tartok.


Szerintem az álom az, ha meglátogathatom amerikát, szörfözhetek, elmehetek trópusi szigetekre, részvényességből, kamatokból élhetek meg, ez az igazi álom.

2015. máj. 21. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!