Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek tudott segíteni pszicho...

Nektek tudott segíteni pszichológus?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam még ilyen kezelésen.

De mondták szüleim is, hogy el kéne menjek

Aki volt már, vagy tud valamit.. Tényleg segíthet?


2015. máj. 20. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

En tobb eve terapiara jarok, az elejen ugy ereztem ,hogy nem segit.. lehet /biztos nem is akartam megkapni azt a segitseget amit o/ok nyujtanak..

viszont ma mar szeretek hozza jarni, imadok vele beszelgetni, nagyon aranyos es megerto, akarom a segitseget , fel akarok noni , elhagyni azokat a dolgokat amiket teszek magammal.SEGIT!

mert szeretnem ,ha segitene .. de ha nem akarja az illeto ,hogy segitsenek neki az istenert sem fog menni..

lenyeg ami lenyeg, jol esik ,ha egy 'kivulallo' neha meghallgat .. felelem nelkul elmondhatok neki barmit:)

megprobalni meg lehet , ha nem megy akkor nem megy. nem orokke tarto kotelezettseg:)

2015. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segitett, par alkalom utan is tudtam mar mit lenne erdemes tennem es higyan, mas kerdes, hogy onmagunkon a valtoztatas az egy nehez es hosszas folyamat. Ha valaki ek nem megy egyedul annak sokaig kell pszichologushoz jarnia. Szerintem hasznos, ha jo szakemberhez kerulsz.
2015. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Erről szó sincs, hogy nem akarom hogy segítsenek. Elég mélyen vagyok már ebben, és keresem a kiutat. Bármit megtennék érte hogy rendben legyek. Mindent elmondanék félelem nélkül. Csak bizonytalan vagyok, hogy egy ilyen szakember tényleg képes-e helyre tenni:/
2015. máj. 20. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 , Figyelj, egy probat meger :) es ha ugy nezed ,ha egyik szakember nem valik be , van meg 100 masik..

Remelem talalsz valakit ,ha mar ilyen elszant vagy!:)

2015. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Peersze annyira segitett mind a 7 hogy sehogy. A barataim ertelmesebbek mint azok, ok meg at is latjak a dolgokat, nem ugy mint egy dilidoki aki azert kapja a penzet h meghallgasson meg dumcsizzon az emberrel..persze lehet mashogy is tekinteni a dologra de ez teny
2015. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki teheti meg ,hogy a baratival beszelgessen. nem mindenkinek vannak;)
2015. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Ha már valaki 7 pszichológusnál járt, és egy sem segített érdemes lenne elgondolkodni, hogy talán nem velük van a "baj".

Kérdező: alapvetően a kapcsolat az, ami gyógyít, amit kettőtöknek kell felépíteni.

Ez nem egy olyan szolgáltatás, mint pl. egy autó megjavíttatása, inkább egy olyan folyamat, ahol kölcsönös közreműködésre van szükség. Ha valaki eszköznek tekinti a pszichológusát- nem fog működni sem a kapcsolat, sem a terápia.

Leginkább olyan, mint egy tanár-diák, szülő-gyermek, lelki vezető-lelkileg vezetett kapcsolatoknak az ötvözése.

2015. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem segített, nagyon sokat :)
2015. máj. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tul kedves hetedik hsz, a "baj" ott kezdodik amikor vki tajekozatlan es jar a lepenylesoje.

Az elso ot azert volt mert kulonc voltam es ezt akartak megvaltoztatni, kevesebb sikerrel.. a masik ketto meg a panikbetegseghez annyit ertett mint a szomszed aranyhala a kvantumfizikahoz. Puszi beled is

2015. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nehéz erre a hozzászólásra reagálni bármit is, hiszen több sebből vérzik :)

7 pszichoterapeuta elfogyasztása után, ha még mindig ők a hibásak, akkor egy centit nem léptél előre a gondjaid megoldásában, na ez az ami tuti fix. Lehet valaki rossz szakember, de már csak a nagy számok törvénye alapján se valószínű hogy mind a 7 az volt. Valószínűleg csak nem tudtad, nem hagytad, hogy segítsenek.

Semelyik szakembernek nem célja a páciense megváltoztatása: kivéve ha a páciens tűzi ki ezt célul.

De ha alapvetően a kliensnek mondjuk a társas megítélésével vagy a kapcsolataival van gond, akkor pont azzal segít a legtöbbet a szakember, hogy független szemlélőként mégis visszajelzi, hogy adott ember viselkedése mit vált ki környezetéből (belőle is). Ez még véletlenül sem kritika...

Hát az biztos, hogy a következők helyében többször is meggondolnám, hogy elvállaljalak, egy ilyen "doctor shopping" után, remélem ez jelzed az újabb "áldozatoknak", mielőtt leminősíted és leépíted őket.

Bár gondolom ez is a mindennapi működésmódodhoz tartozik :)

2015. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!