Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevés kaja és stressz miatt...

Kevés kaja és stressz miatt romolhat a memória és a mentális képesség?

Figyelt kérdés
kb 5 napja gyomorproblémákkal küszködök, voltam 2 napot kórházban is, ahol gyomortükrözés,gyomorszonda is volt, elég sokat paráztam mostanában. viszont azt is észrvettem hogy a memóriám is rossz, teljesen elfelejtem hogy valamit megcsináltam-e, sokszor félrebeszélek, belazavarodok bizonyos szavakba, néha olyan mintha nem is tudnék összefüggően beszélni (na most pl. alig jutott eszembe ez a szó, hogy összefüggő). tegnap pl összesen 6-7 háztartási kekszet ettem, ma kicsit többet meg főtt kaját is, de az elmúlt napokban nagyon keveset. Lehet emiatt ez a mentális probléma?
2015. máj. 14. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
igen. A táplálékból származó energia nem csak a mozgáshoz kell, de az agynak is szüksége van rá. A túlzott káros stressz pedig rossz hatással lehet a koncentrációdra, akár az étvágyadra és az emésztésedre is. Szóval a problémáid valószínűleg azért vannak mert jelenleg nagyon egészségtelenül élsz és 6-7 háztartási keksz mellett ne csodálkozz, ha semmire se vagy képes. Akkor legalább vitaminokat egyél, vagy valami. Meg próbálkozz könnyen emészthető, de tápanyagban gazdag dolgokat enni, ha már egyszer nem mersz többet gondolom a gyomrod miatt.
2015. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Egyél zsírszegény túrót, hogy a fehérjét pótold. Probiotikumot, vitamint szedjél.
2015. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. máj. 17. 07:57
 4/5 anonim ***** válasza:
A szénhidrát megvonásának a tüneteit irtad le!
2015. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szőlőcukor, rizs magába, gyümölcsök, Kukorica pehely,Müzli,
2015. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!