Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns hirtelen...

Antidepresszáns hirtelen elhagyása után mennyi ideig lehet elvonási tünetekre számítani?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár elején hagytam abba, mert émelyegtem egy ideje tőle.Gyógyteákkal sikerült a durva elvonási tüneteket átvészelnem. Férjem szerint még ne számítsak rá, hogy teljesen megszabadultam.
2010. febr. 23. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Orvos tanácsára hagytad abba? Nem is irattál fel másikat? Aki ilyesmit szed annak nem veszélyes ezt abbahagyni?

Nem kötekedni akarok, de azért gondolom, hogy volt oka, hogy felírták..

2010. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én is pánikbeteg és depressziós voltam. Még mindig szedem az antidepit. Szerintem mindenféleképpen orvos mellett kell elhagyni a gyógyszert. De miért nem mondtad meg az orvosnak,hogy Neked nem vált be ez a gyógyszer,és akkor írt volna fel másikat.Amúgy milyen gyógyszert szedtél?
2010. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég erősnek érzed magad és komolyan határozol a gyógyulásról, abbahagyhatod. Legalább nem manipulálnak a továbbiakban. De ehhez tényleg erős akarat, elszánás és kitartás kell.
2010. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Hirtelen elhagyás = garantált tünet kiújulás 1 éven belül.

Hónapok alatt szabad csak róla lejönni.

2010. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én egy hónap alatt jöttem le róla, utána még kb. egy hétig voltak elvonási tüneteim, azóta rendben vagyok.
2010. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Az antidepresszáns nem kábítószer, sem élvezeti cikk. Orvos engedélye nélkül elhagyni, nem erő és hősiesség kérdése, hanem ostoba felelőtlen tudatlanságé.
2010. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is, hirtelen nem szabad elhagyni, csak fokozatosan, apránként. Másrészt ha júliusban hagytad abba, akkor elvonási tünet ennyi idő után már nem lehet. Ha rosszul éreznéd magad, az nem elvonás, hanem a betegség kiújulása és azt jelenti, hogy sajnos szükséged van a gyógyszerre.
2010. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!