Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az LSDnek milyen hatásai vannak?

Az LSDnek milyen hatásai vannak?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy nem olyan rossz, van is az a "psychedelic therapy" ami megkönnyíti a haldokló, vagy a pszichés-neurózis betegek kínját. Próbált már valaki LSD-t? Tudom, hogy halucinogén, de tényleg "felemel egy magasabb szintre"? Mik a következményei? Lehet a drog hatása közben gondolkodni, és nem bepánikolni?

2015. máj. 7. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

A hagyományos értelemben véve nem lehet gondolkodni. Én egyszer, még a '90-es évek végén a hatása alatt épp egy sört rendeltem, és azt láttam, mintha olvasztott fém folyna ki a kezemből. Én nem használnám újra, mert 5-ből 4-szer bepánikoltam. A legelső során végig azt hittem, hogy infarktusban meghalok.

De biztos van, akinek bejön, különben nem állítanák elő.

Magasabb szintek? Bizonyos értelemben igen. Az embereknek és a tárgyaknak látható aurája van, meg ilyesmi.

2015. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak életük egyik legmeghatározóbb élménye pl nekem is. Normálisan gondolkodni lehet a hatása alatt, de ez ember és mennyiség függő is.

Hogy pontosan hogyan hat az emberre azt nehéz leírni, de röviden kb így:

Nagyon más a hétköznapoknál. Gondolj csak bele: a lehetőségek végtelenek. Bármi megtörténhetne, lehetne a világunk gyökeresen másmilyen is. De mi embernek születünk és belenövünk ebbe a szerepbe. Mik foglalkoztatnak egy embert? Emberi dolgok. Kapcsolatok, ki mit gondol rólam, márkák, cipő a lábon, sapka a fejen, kaja, filmek, pénz, munka, tanulás stb stb. Ez így rendben is van, hiszen ez mindenünk, emberek vagyunk a földön. De aztán jön az LSD és kiránt ebből. Ha mindezeket az emberi dolgokat egy doboz jelképezné, akkor az LSD egy kalapáccsal b'ssza szét ennek a doboznak a falait és te hirtelen kint találod magad a végtelenségben. Ok ez így kicsit talán túl drámai, de nagyjából ez a lényege. Beékelődtünk egy szerepbe mint emberek, hiszen nem volt más választásunk. Az LSD viszont egy módszer lehet arra, hogy ily módon ráláss erre az egészre és újraértékeld az életed, világnézeted. Ha engem kérdezel, hatalmas potenciál van benne.

2015. máj. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

El kell olvasni a Sandoz gyógyszergyár egykori munatársának a könyvét aki feltalálta az LSD-t.

Ebbe nem a megszokott demagóg szövegek vannak hogy "jajajjj dorg ayatvilág"

Eleje kicsit unalmas viszont utána annnál érdekesebb!

"Albert Hofmann-LSD bajkevero csodagyerekem" a könyv címe.

2015. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!