Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Van ennek neve?

Mi történt velem? Van ennek neve?

Figyelt kérdés

Sokmindenen mentem keresztül az elmúlt 1-1.5 évben, és sok olyan dologra kényszerítettek, amitől még most is felfordul a gyomrom (részletezni nem szeretném). Rávettem magam, hogy mikor emberek között vagyok, ne vegyenek észre semmit, otthon pedig mindig kapcsoltam rádiót vagy tanultam, hogy ne gondolkozzak.

Ennek a dolognak októberben lett vége (lecsukták az illetőt, aki ezt csinálta velem).

Szóval azelőtt viszonylag érzékeny voltam, képes voltam egy filmen is meghatódni, stb. Most pedig nem azt mondom, hogy nincsenek érzéseim, mert vannak, de csak a pozitívakat tudom kimutatni, szomorúság helyett fáradtságot vagy tompa bénultságot érzek.

Két éve nem sírtam lány létemre, pedig volt rá okom bőven, de egy vigasztaló gesztust sem tudok nyújtani, olyan, mintha ezek kitörlődtek volna belőlem.

Szerintetek ez normális? Leszek majd olyan, mint régen?


2015. ápr. 16. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami veled történt. Azt sajnos nem tudom, hogy mi ennek az állapotnak a neve, amiben most vagy. A reakciód viszont érthető. Nem biztos, hogy egyedül képes vagy megbirkózni a rossz élmények feldolgozásával. Egy pszichológus biztos tudna segíteni abban, hogy képes legyél lezárni magadban a múltat.
2015. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én már lezártam, jól vagyok, csak ez megváltoztatott...
2015. ápr. 16. 20:09
 3/5 lencsefőzelék ***** válasza:
67%

Disszociált személyiség komplexus? Itt van szó róla, másfél perc után:

https://www.youtube.com/watch?v=kfm6PhhAmRg

2015. ápr. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megváltoztatott, akkor nem zártad le.
2015. ápr. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudat alatt ott van. Ezért kell a pszichoterápia.
2015. ápr. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!