Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sokat bántottak, akkor...

Ha sokat bántottak, akkor kerülhetek emiatt komoly bajba?

Figyelt kérdés

A bántás alatt nem annyira fizikait, sokkal inkább lelkit értek. VCalahogy mindig, egész életemben kifogtam az olyan embereket, akik másokba törlik bele a lábukat.

Emiatt két komoly problémám van. az egyik a kisebbrendűségi érzés. Gyakorlatilag állandósult és megkeseríti az életemet.

A másik, ami miatt főleg kiírtam a kérdést: Mivel volt alkalmam átélni, milyen a tehetetlenség, a teljes védtelenség, ezért rühellem, amikor valaki a gyengébbet bántja. Rettenete gyűlöletet érzek az ilyenek iránt. Attól félek emiatt, nehogy egyszer akár megöljek egy ilyen figurát. Ami ugye értelemszerűen tönkretenné az én életemet is.

Mindez persze elméleti fejtegetés, valószínűleg max. magamnak ártanék, de mégis érdekelne, hogy megtörténhet-e, amit leírtam?


2015. ápr. 14. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez csak tőled függ.Velem sem volt nagyon kegyes a sors ilyen téren, van 1-2 elég furcsa beütésem, meg személyiségzavarom.Nálam pl az a helyzet, hogy néha elborul az agyam, de akkor nagyon és ha van a közelben valaki és nekem beszól abban az állapotban, vagy valaki felbassza az agyamat, de tényleg, akkor mindegy hogy mekkora, kicsoda, vagy hányan állnak mögötte, addig megyek amíg meg nem ölöm, mert számomra nem is létezik más lehetőség ezen kívűl.Ha csak beszólt, akkor is.Vagy ő öl meg engem.Nincs más lehetőség.Rettegek is ettől hogy ez bekövetkezik, de tudom hogy végérvényesen rajtam múlik, de annyira elborul az agyam hogy csak a célpont van előttem, semmi más.Most nem vagánykodásképpen mondom, öreg vagyok én már ahhoz hogy erre verjem a nyálam, csupán arra akarlak rádöbbenteni hogy megtörténhet, igen, de ez csakis rajtad múlik, senki máson.Dolgozz azon, hogy ilyen ne történjen meg.
2015. ápr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
engem is sokan bántottak,tudom milyen amikor a gyengébbet bántják,de mindenki álljon ki magáért,és ne mással takarózzon. engem így neveltek,mert nem védtek meg a szüleim,rokonaim,senki,és amikor kiálltam magamért nem számított,hogy ki győz,vagy veszít,a lényeg,hogy nem hagytam magam,így mindenki elfogad,és nem kötekednek azok akik megismertek :)
2015. ápr. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"de mindenki álljon ki magáért,és ne mással takarózzon."


Ezt elmondhatnád annak is, akinek esélye nincs megvédenie magát!

2015. ápr. 14. 05:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak azt szokták bántani,aki olyanokkal foglalkozik akikkel nem kellene.Kerülheted őket,de jobb amikor az ember nem menekül a probléma elől,hanem sarkára áll. Van rendőrség,családsegítő,2db öklöd szükség esetére.
2015. ápr. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen komplex személyiségproblémát pszichoterápiával lehet hatékonyan kezelni. A házilagos megoldások nem segítenek, mivel tudattalan tartalmak irányítják a választásaidat, a számodra pozitív kapcsolatokat észre sem veszed, vagy ha igen, nem tudsz velük mit kezdeni.

Az is elég tipikus, hogy a számodra ismerős szituáció dühöt vált ki belőled. Ha a saját hibás mintázatodat fel tudnád dolgozni, akkor ez a része is megoldódna.

2015. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"akinek esélye nincs megvédenie magát!" Ilyen nincs, ez csak kifogás. Szerintem nem mersz szembeállni azzal, aki bánt. Én mindig vissza szóltam, vagy hasonló flegma stílust veszek fel, hogy észre vegye magát, vagy csípős megjegyzéseket teszek neki, le fog állni hidd el, max. nem szól hozzád többet, de az is jobb, mint hogy alázzon! Soha ne hagyd magad, mert rád fognak mászni! Mindenkinek van esélye megvédeni magát, ha fizikailag nem is, de szópárbajban nyerhetsz és ha meg is üt akkor mi van? Feljelented ő marad alul! :) Ennyi!
2015. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kur*a sok tudós ossza itt az észt, b@zmeg.
2015. ápr. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!