Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El fog múlni valaha ez az...

El fog múlni valaha ez az egész? Fel tudom majd dolgozni?

Figyelt kérdés

Nos, a problémám hosszú...


Gyerekkoromban kezdődött, maradjunk annyiban, hogy már nincsenek szüleim és nem azért, mert meghaltak, hanem azért, mert számomra nem léteznek. Akit érdekel miért, írjon privátban.


A suliban nem szerettek az emebrek. Illetve néhányan igen, de mára már nem a barátaim. Folyton bántottak, hogy csúnya vagyok, semmirekellő, túl csendes, túl ez, túl az... Soha nem akartak igazán megismerni. Ez fájt a legjobban. Elismerem: furcsa vagyok, de jólelkű, kedves, őszinte. Mégsem barátkoztak és még most sem barátkoznak velem az emberek. Tudom, hogy azért, mert rossz rám nézni, ronda vagyok, sugárzom a negativitást. Igaz. DE! egyébként emellé bármiről el lehet velem beszélgetni, okos vagyok és intelligens.

Úgy érzem a nagyon rossz gyerekkorom tehet róla, de ezt le tudnám valaha is győzni? Túl lehet lépni azon, ha valakit sosem szerettek igazán? Nem volt soha, aki azt mondja nekem, hogy szép vagyok, hogy jó vagyok valamire... És azon hogy lehet túllépni, hogy plasztikai sebész nélkül soha nem lesz belőlem még csak átlagos lány sem? Egy lánynak ez szörnyű, nem is szabadna léteznem egyáltalán! És nem csak az a baj, hogy a fejem csúnya... minden összejött: szőrös vagyok (persze teszek ellene), karikás a szemem (genetika), narancsbőrös vagyok (akkor is ha tornázok), és egyéb ilyen dolgok.

Barátaim nincsenek, mondjuk van párom, de nem szeret és csak azért van velem együtt, mert én dolgozok jelenleg és én tudom fizetni a lakást. Megtűr maga mellet és ez nekem nem elég. Szakítani nem tudok, mert nincs kihez, hova mennem. Tényleg abszolút senki!

A munkatársaim se akarnak megismerni. Nem tudom miért... Tényleg nem viselkedem bunkón, vagy ilyenek. Csak... furcsa vagyok.

Írnék még, de így is tartok tőle, hogy senki nem fogja elolvasni.


Aki válaszol, annak köszönöm!


2015. márc. 19. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia . Ha van kedved irj ... Időm most nincs , de válaszolni fogok !
2015. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Túl sok sérelmet hordozol magadban. Muszáj valahogy kibékülnöd a világgal, megtalálni az értékeidet. Hiszen, hogy várod el, hogy bárki is szeressen, érdeklődjön irántad, ha te saját magad nem szereted?

Tudom, ezek klisék, de egyáltalán nem könnyű ezeket a kliséket az életünk részévé tenni.

Ha gondolod írj, szívesen beszélgetek veled, hátha sikerül felgöngyölíteni a gyökerét a problémáidnak.

Hány éves vagy?

2015. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Fogok írni mindenkinek, csak később.

Először is köszönöm s válaszokat. Még az utolsót is. :)

Az a baj, hogy igen, sok sérelmet hordozok magamban, de nem tudom feldolgozni őket. Jártam pszichológusnál, de... nem segített semmit. Lehet, hogy ő volt a rossz és próbálkozhatnék más pszichológussal, de... Félek. Nagyon félek, hogy Ő se fog tudni segíteni és örökre egyedül maradok.

Az, mi szerint, hogy várjuk el, hogy bárki szeressen minket, ha mi se szeretjük saját magunkat.. szerintem hülyeség. Láttam már olyat, ahol a lány nem szerette magát és mégis szerették. Bár alapvetően igaz a mondás.


Egyébként 23 éves vagyok.

2015. márc. 19. 13:56
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudod amúgy hányszor terveztem, hogy megölöm magam... és mégse tettem meg. Az utolsó pillanatig reménykedek.
2015. márc. 19. 13:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom kitörölték azt a kommentet. Na mindegy...
2015. márc. 19. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Jaja, sajnos bekírnak néha bunkó emberek.
2015. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóan éltem meg sok dolgot, mint te. Szerintem a családomon kívül maximum két ember szeretett. Voltak persze, akik megszerettek, mikor gyerek voltam, pici gyerek, ők meg felnőttek, de az más.

Nem tudom, hogy kell barátkozni, nem tudom, mit kellene máshogy csinálni. Ismerkedni még tudok, de utána minden elromlik.


Középiskola végééig a helyzetünk egyforma szerintem, utána nem tudom, nem akarok hülyeséget írni.


Ha szeretnék beszélgetni, írj, nekem lenne kedvem, de nem tudom, mit írhatnék.

2015. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*szeretnél


Olyan szerencsétlennek érzem magam. :)

2015. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia! :)

Nekem is írhatsz nyugodtan, habár nekem a szüleim mindig is szerettek, és törődtek velem tehát ezt nem érzem át.

Sok dolgot viszont igen, de az ami bennem tartja a lelket az, hogy megpróbálok minél több mindent elérni az életben amit tudok, és utána büszkén tekintek vissza. Emiatt viszont több emberben változott meg a vélemény, és valamilyen szinten felnéznek rám. Pedig én is nagyon elnyomott voltam az iskolában. De szivesen megismerném a sztoridat, és ha úgyvan szivesen adok tanácsokat. :)

2015. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A sztorid egy része kísértetiesen hasonlít az enyémre. A szüleim ugyanis távol álltak ettől a szeretet kimutatástól apám mellé még agresszív is volt. Hasonló a helyzetem a tiédhez, én is csendes, visszahúzódó voltam (vagyok) de mostanra a sok negatív visszajelzésnek hála, amikor rászántam magam, hogy elmenjek egy pszichiáterhez 3 külön dolgot is diagnosztizált (egyelőre). Az igazság az hogyha 23 éves korodig nem ment ezután sem fog. Menj el csak egy sima pszichológushoz hátha tud segíteni maximum elküld pszichiáterhez aki terápiát vagy ha kell gyógyszert ad (ha úgy látja jónak). De hidd el mégiscsak jobb mint amit most csinálsz.
2015. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!