Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst szedek két...

Ancseszkava kérdése:

Antidepresszánst szedek két hete. A neve Escitil! Sexuális problémákat okoz. Vajon meddig tart ez a probléma? Elmúlik e, ha beállt a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Nő vagyok!
2015. márc. 3. 13:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, hogy kicsit sértő lehet amit írok de... mégis milyen istenségnek gondolod magad, hogy kijelented azt, amit az imént írtál? Hogy nálad ez az egyetlen mellékhatás jelentkezhet, semmi más. Csak tájékoztatnálak, hogy rengeteg féle antidepresszáns van és nem véletlenül. Ez nem csak a gyógyszergyártók versenye, hanem az is, hogy mindenki minden szerre másképp reagál. Nem mindenkinek ugyanaz a jó és más-más mellékhatások jöhetnek elő. Annak az esélye, hogy nálad a létező összes antidepresszáns ezt a mellékhatást váltsa ki, be kell látnod, hogy hihetetlenül kicsi. Főleg, mert bár vannak egy kategóriába tartozó szerek, de többféle kategória van még az antidepresszánson belül is, és két szer teljesen másképp fejtheti ki hatását a szervezetedre. Szóval nem, nem mindegyik okozna neked ilyen problémát, de talán nem is mindegyik ilyen hatékony. Beszélj az orvossal, ennél jobb tanáccsal senki sem fog tudni szolgálni.
2015. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

10: Én is szedtem már többféle gyógyszert és mégsem voltak ugyanolyanok a mellékhatások. Átfedés lehetett köztük, de ugyanaz egy az egyben egyiknél sem volt.


Nálam a Cipralex remegést, libidócsökkenést és érzelmi egysíkúságot okozott (többek között).

Az Aurorixtől mindig el akartam aludni, de ennyi. Nem híztam, nem csökkent a libidó, semmi.

Végül a Yarocentől szintén álmos voltam nagyon és meghíztam. Ennyi. Ha szednék egy negyediket, annál lehet, hogy megint más dolgok jönnének elő.

2015. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Szia! Ezeknek a gyógyszereknek sajnos gyakori mellékhatása a sexuális probléma. Nem feltétlenül ez amit írtál de a kezeltek nagy százalékánál előfordul vmilyen. Ilyen szempontból nem tökéletesek a pszichiátriai gyógyszerek. Az ingerületátvivő anyagok (amiket a gyógyszer blokkol) nem csak egy hanem több dologért felelősek többek között például a sexualitásért.


Én más gyógyszert szedek. Nekem merevedési problémákat okozott.

Több megoldás is van úgyh ne izgulj. A legegyszerűbb az, hogy a gyógyszer felezési idejére építesz. Én reggel szedem be és nap közben tapasztaltam a problémát de például estére 8-11 órára már ok volt. Azért mert a gyógyszer folyamatosan ürül ki a szervezetedből.


Másik lehetőség az adag lecsökkentése. Ez sem biztos, hogy beválik mert nem úgy működik, hogy fele annyi gyógyszer fele annyi mellékhatás... ennek van egy határa ami alatt már nem jeletkezik. Nálam ez vált be. Lefeleztük a gyógyszert és azóta semmi gond.


A gyógyszerváltásra nem fog sor kerülni főleg ha neked bevált. Szerintem ne a neten keresgélj hanem szólj a dokidnak és ő el fogja mondani, hogy mik a lehetőségek. Magadtól ne csökkentsd az adagot előtte egyeztess.


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2015. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A libidócsökkenés valamennyi antidepresszánsnál fennáll, egészen addig, amíg szeded. Ezért kell az orvos utasításai szerint szedni, hogy hamarább meggyógyuljál, és a doki leállítsa a szedését. Hidd el nekem, tapasztalatból beszélek, gyógyulás után tízszer visszakapod, amit elveszítettél.
2015. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az antidepi nem csak lefelé, hanem felfelé is "vág". Ezért szinte mindegyiknek van ilyen mellékhatása. Nincs rosszullét, cserébe viszont csökken a libidó.

Valamelyest azért javul majd a helyzet. 6-8 hét után vonj majd mérleget, mert addigra áll be minden szempontból. Ha használ, szerintem ne válts. Nagy a rizikó, hogy a másiknál is ez lesz és mellette meg nem is fog hatni.

2015. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos hozzászólásokat,aranyosak vagytok! Egyelőre még mindig fennál a probléma,a dokimnál azóta nem jártam,de a héten elmegyek feltétlenül! Egyelőre lefeleztem az adagomat,hátha így jobb lesz...várom az eredményt!
2015. márc. 9. 15:21
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet.

A felezés tipikus következménye, hogy a mellékhatás megmarad, viszont a hatás kifejtéséhez már nem lesz meg a terápiás adag. Meg egyébként is nagy ugrásnak tűnik egyszerre 50%-kal leépíteni, pár nap múlva visszarúghat.

2015. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Van valakinek valami jól bevált antidepi,ami kevés mellékhatást okoz?
2015. márc. 19. 11:42
 19/21 anonim ***** válasza:

9-esnek, ha még olvassa.

Hát tudod 25 nap alatt 15 kilót felszedni nem lehet semmilyen bogyótól. Az azt jelenti, hogy naponta, legalább másfél-2 kiló élelmiszert betermeltél (ebben nincs benne a víz), ami nem nevezhető éppenséggel normális adagnak.

2015. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én már 4.hete szedem ezt a gyogyit,de még csak egy kilót híztam tőle! Szóval mindenkire másképpen hatnak a mellékhatások! Sportolok rendszeresen és figyelek az étkezésemre is! Valóban jobb az étvágyam,mióta antidepit szedek,de ez nem jelenti azt,hogy ész nélkül eszek mindent!
2015. márc. 23. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!