Lehetséges, hogy egy depressziós ember inkább a valóságot látja, mint egy egészséges? Nem lehet, hogy az átlag ember egyfajta természetes mámorban él folyamatosan?
Érdekes meglátásod van. :)
Próbáld úgy is átgondolni a dolgot, hogy a depressziós ember nem látja, nem is keresi a dolgokban a szép részleteket, míg a boldog ember igen, képes meglátni a rosszban a jót is.
Nincs olyan a dolgokban, hogy hamis remény, csupán nézőpont kérdése minden.
Az "átlag ember" egyáltalán nem egészséges mentálisan. Nagyon-nagyon kevés az érzelmileg érett, kiegyensúlyozott ember. Max. 10-20%, úgyhogy közel sem tekinthető ez az átlagnak. És nagyon rosszul hiszed, hogy a mentálisan egészséges emberek élete egyfajta mámor, mert nem az!
Indulj ki abból, hogy nincs olyan, hogy valóság.
Minden ember a saját személyes szűrőjén keresztül érzékeli a világot. Ha benned negatív érzések, gondolatok vannak, akkor negatívnak látod a valóságot, ha pozitív érzések, gondolatok vannak benned, akkor pozitívnak látod. És akkor az lesz a valóság.
Ne hidd, hogy a mentálisan egészséges emberek mindig rózsaszínben látják a világot, és nincsenek problémáik. Vannak. Csak ők nem omlanak ettől össze, nem érzik magukat tehetetlennek és kiszolgáltatottnak, hanem meg tudnak küzdeni a problémákkal. A mentális problémákkal küzdők csak sodródnak a világgal, az eseményekkel, az egészségesek pedig tudják, hogy ők irányítják az életüket és rajtuk múlik, hogy érzik magukat.
Konklúzió: a valóság olyan, amilyennek megteremted magad körül. Ha képes vagy kezedbe venni az irányítást, akkor olyan körülményeket tudsz teremteni magad körül, amiben ténylegesen jól érzed magad (az esetek nagy többségében), a problémákat pedig kihívásnak tekinted.
Egyetértek a kérdezővel.
Az a nem normális, aki ezt a világot nyugtatók nélkül kibírja...
"Egyetértek a kérdezővel.
Az a nem normális, aki ezt a világot nyugtatók nélkül kibírja..."
Én ezt nem állítottam, hanem rákérdeztem. Nagy különbség.
na néhányan jól megírtak itt a tutit....nagyokosok, egy depressziós nem csak sodródik az élettel, nem azért nem irányítja a sorsát és a gondolatait, mert nem akarja hanem mert nem tudja. Nagy különbség!
A depressziós emberek agya másképpen működik mint az egészségeseké, bizonyos kémiai anyagokat maskeppen termel, melynek oka lehet családi halmozodas, genetikai hajlam, rossz gyerekkor, nem megfelelő szülői minta, különböző körülmények és ezek kombinációja. Ezért is szoktak gyogyszeresen kezelni, mivel ez egy BETEGSÉG. Talán akkor a rákos beteg sem megfelelően vette kezébe az irányítást mert rákos lett? Jó nagy baromságokat írtátok. Ezek az emberek nem tehetnek arról, h másképpen érzékelik a világot és másképpen gondolkodnak. Gyógyszerrel és terápiával gyógyítható, javítható az állapotuk. Ez nem holmi úri huncutság, hanem mégegyszer hangsúlyozom: betegség! Talán olvassatok kocsit utána...
Mindenesetre itt a legtöbb válaszoló megbukott empátiából,már ha tudjatok mi az egyáltalán....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!