Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbántalmazók, lehet pár...

Önbántalmazók, lehet pár kérdésem hozzátok?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdezem, akik vagdossák magukat.(és nem divatból)

Mi volt az oka, hogy elkezdtétek?

Hány éves korotoktól? Akinek sikerült leszoknia, az hogyan vette rá magát? Aki még csinálja, szeretne szintén leszokni?

Milyen tárgyat használtok hozzá? Mennyire mélyek a sebek es a testetek melyik részén?

A hegek mennyi idő alatt múlnak el?

Tudott róla más is?


Válaszokhoz írjatok kérlek kort és nemet is.

(16/L)



2015. febr. 17. 21:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagdostam/vagdosom magam (1. nem bírom a vért, tűket és pengéket. 2. nem akarom magam véletlenül sem kinyírni, életveszélybe sodorni.), de volt olyan, hogy körömmel egy hosszú csíkot kapartam a kezemre. Ez kétszer történt meg, egyszer azért, mert idegesített, hogy közel volt hozzám egy fiú (mármint távolságra, méterre értve), akit szerettem, de nem akartam szeretni, a másik alkalommal meg azért, mert szégyelltem magam valami miatt. Ezek szerintem mindig látszani fognak.


Meg párszor (talán 4x) volt olyan, hogy vertem magam valamivel (pl. övvel). Nem igazán tudom, miért csináltam. Az első 1 vagy 2 alkalommal nem tudom, miért (de szerencsére nem maradt nyoma, meg nem is volt olyan jó), az utolsó előtti talán csak azért, mert szerettem volna, hogy fájjon (szeretem a fájdalmat).

Az utolsóról tudom, miért: láttam a Magdolna nővéreket (azt hiszem, ez a film címe), ahol az egyik lány öngyilkos akart lenni, de sikerült megmenteni. Kitaláltam, hogy megverem magam, és a fájdalmat felajánlom Istennek a szenvedőkért - aztán rájöttem, semmi értelme nem volt, mert jól esett.

Az utolsó kettőnek nyoma maradt, az utolsó előttit elmondtam anyának, és megmutattam a hátam. De elmúlt mindkettő.


(L)

2015. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 1234anonymus válasza:
Nos, amiota az eszemet tudom, azota bantom magam. Persze 10-11 eves koromig csak utottem magam, akkor amikor szomoru voltam. 13 evesen kezdtem el borotvapengevel feluleti karcokat ejteni az alkaromon, majd mivel egyszer lebuktam, utana mar a combomat, es a hasamat kezdtem el vagdosni, de sokkal melyebben. alapbol utalom magam, a testem, az arcom, de ez ratesz megegy lapattal. nyaron 30.fokban is hosszugatyaban vagyok, illetve bo poloban/pulcsiban, mivel a szuleim nem tudjak hogy meg mindig csinalom. persze voltak rizikos pillanatok, amikor majdnem rajottek, de jol alcazom ezt az egeszet.
máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!