Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbántalmazók, lehet pár...

Önbántalmazók, lehet pár kérdésem hozzátok?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdezem, akik vagdossák magukat.(és nem divatból)

Mi volt az oka, hogy elkezdtétek?

Hány éves korotoktól? Akinek sikerült leszoknia, az hogyan vette rá magát? Aki még csinálja, szeretne szintén leszokni?

Milyen tárgyat használtok hozzá? Mennyire mélyek a sebek es a testetek melyik részén?

A hegek mennyi idő alatt múlnak el?

Tudott róla más is?


Válaszokhoz írjatok kérlek kort és nemet is.

(16/L)



2015. febr. 17. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

33/N vagyok.

Vagdostam magam pengevel, szikevel, es karcoltam motivumokat a kezembe korzovel.

Addig csinaltam, amig jol esett, amig megnyugvast adott, majd az eletem gyokeresen megvaltozott, en pedig abbahagytam.

15 evesen kezdtem, 16 voltam, mikor mar nem csinaltam, volt par eleg mely, aminek nyoma maradt, es volt sok feluleti.

En azert csinaltam, mert gyuloltem magam, es a helyzetet, amiben eltem, es mikor belul annyira faj, akkor azt pillanatnyilag enyhiti a fizikai fajdalom.

Mielott barki belem kot, nem atlagos kamasz vilagfajdalmam volt, sulyos dolgokat eltem at.

Ami vigasztalhat most teged, hogy klassz eletem van, csaladom, es ma mar tenyleg csak rossz emlek az az idoszak. Az eletet lehet ugy is szeretni, hogy latod milyen fos, es sose felejtsd el, hogy a sajat boldogsagod neked kell megtalalnod. Es torekedni arra, hogy megtalald, es megtartsd 😊

2015. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
94%

14 évesen kezdtem, körzővel, akkor még csak divatból kis vágásokat csináltam, könnyen begyógyultak. Szerelmem miatt csináltam. Együtt akartunk öngyilkosok lenni, ami sajnos elmaradt bizonyos okokból, amit nem részleteznék. Aztán 18 évesen megint elkezdtem, borotvapengével olyan vágásokat, amik még most is (1 év után) tisztán látszanak a karomon. Oka, hogy nem tudok könnyen beilleszkedni a társadalomba, nem tudok úgy beszélgetni, mint a többi ember, nincsenek barátaim, és még egy csomó dolog... és egy másik ok a 14 éves koromban történt szerelmi csalódás. Azóta is őt szeretem. Vagdosás miatt voltam 1,5 hónapot pszichiátrián, 1 hónapot Tündérhegyen, de semmi nem segített. Még a pszichiáterek se tudták megállapítani, hogy pontosan mi a bajom, és én se tudom. Aztán ismét bekerültem 1 hetet zárt osztályra, akkor döntöttem el, hogy többet nem vagdosom magam, és már fél éve sikerült is leszoknom róla. Tud róla az egész családom.

19/F

2015. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Én nem tudom pontosan, de nem mostanában kezdtem. Egész életemben undorodtam a vértõl, aztán történt velem egy nagyon rossz dolog, amin a mai napig nem tudom túltenni magam. Ezt nem is részletezném, elég személyes. Egy ideig még bírtam kezelni a dolgokat, aztán egyik este nem tudtam aludni. Felkeltem, és megvágtam magam pengével. Az elsõ pár hétben csak 1-2szer, aztán egyre többször. Én mindig takargatom, mert ez nem olyan dolog, amire büszkének lehet lenni. A hegek most is látszanak (itt most az elsõkre gondolok). Most, sok idõ elteltével már nem tudom abbahagyni, akárhogy is szeretném. 14/L
2015. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, miért kezdtem el, az első karcokat 7 évesen csináltam, de jó időre el is felejtődött. 13 évesen lett rendszeres. Egészen kicsi korom óta értelmetlen szenvedésnek gondoltam az életet, egy nagyon súlyos gyermekkori trauma miatt. A fájdalom és a stressz levezetése miatt csináltam/csinálom leginkább, plusz régen endorfin-függő voltam.

Először kisollóval csináltam, aztán pengével, szétszedhető eldobható borotvával, hegyezőpengével, késsel... De lehgyakrabban pengével.

Voltak szüneteim, a leghosszabb két évig. Az exem miatt hagytam abba, ő motivált, de egy idő után tönkrement a kapcsolatunk és visszaestem a depresszióba, úgyhogy annak ellenére újra csináltam, hogy együtt voltunk. Most az motivál, hogy minél ritkábban csináljam, hogy később nehogy emiatt ne kapjak munkát.

A sebek változó mélységűek és mindenhol vannak a testemen hegek (alkar, felkar, váll, comb, lábszár, vádli, boka, lábfej). A combomon, az alkaromon és a felkaromon nagyon mély sebek után maradtam hegek, van, ami 1 év alatt gyógyult meg teljesen (ugya akkora lett fehér színű). Mostanában ahogy esik, úgy puffan módon csinálom, de általában a combomon mély sebeket ejtek, alkaron alig, maximum karcokat, vállon és felkaron pedig leginkább kis pici sebek vannak.

Igazából a családom tud róla, a párom is, a barátaim is meg természetesen a pszichológusom is. Nem titkolom, de nem is reklámozom.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.


19/l

2015. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Már régen nem csinálom, de nagyon nehéz megállni. Nem tudom, hogy azért, mert ha anno ezzel sikerült megnyugtatnom magam, akkor probléma esetén pavlovi reflexszel nyúlnék az éles tárgyak után, vagy azért, mert alapjáraton is hajlamos vagyok az öncsonkításra.

Arra már nem is emlékszem, hogy mikor és miért kezdtem el. Talán 9-es koromban, vagy 8-ban, 14-15 évesen. Azzal csináltam, ami a kezem ügyébe akadt, késsel, ollóval (a legdurvább sebemet papírvágó ollóval ejtettem magamon - gondolhatod, milyen lelkiállapotban voltam, hogy egy meglehetősen tompa élű ollóval húsig sebezzem magam), borotvából kiszedett pengével, hegyezőből kiszedett pengével, tűvel, körző hegyével. Arra sem emlékszem, hogy tudtam leszokni róla, arra sem, hogy mikor. 2 pszichológushoz jártam, vagyis az egyik talán pszichiáter lehetett, mert gyógyszert is írt fel. Azt hiszem, azt a pszichiáterek tehetik meg, nem vagyok biztos benne. A legtöbb heg a bal karomon és a bal lábamon van, de a jobb csuklómon és a csípőmön is ejtettem vágásokat. A karomon látszik, ott szerintem örökre meg fog maradni, a lábamon teljesen eltűnt. Tudott róla az egész családom is, és az osztálytársaim is.

2015. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
21 éves lány vagyok. Nagyon nehéz megállni, hogy ne kezdjem újra, de megpróbálok erős lenni.
2015. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek az eddigi válaszokat! Kitartást!
2015. febr. 19. 17:19
 8/12 anonim válasza:
Legelsőnek 11-12 éves koromban estem magamnak egy körzővel, önutálat miatt. Akkor csak egyszer csináltam a bal alkaromon. Aztán 13 évesen kezdtem újra, ugyanebből az okból. Az alkaromon csináltam, és a combomon. A combomon lévő ma sincs teljesen meggyógyulva, még mindig piros kicsit. Azt egy éles késsel csináltam. Aztán megint abbahagytam egy kis időre, de ebben az évben újrakezdtem a bokámon és a karomon. Egy hegyezőből szedtem ki a pengét.A sebek igen mélyek, sokat véreznek.. A bokám viszonylag gyorsan gyógyul, bár nem hiszem hogy teljesen begyógyul majd. Sokszor volt hogy a hegbe is belevágtam..Leginkább önutálat miatt csinálom, nem tudom elfogadni magam, nem nagyon vannak barátaim, nem tudom senkivel megbeszélni a problémáim, nagyon nehezen nyílok meg, és a feszültséget is saját magamon vezetem le. Minél több vért vesztek annál jobban megkönnyebbülök. A barátaim tudják, a családom nem tudja hogy újrakezdtem. Utoljára két napja csináltam, és szeretnék leszokni. 14/L
2015. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A stressz tette ezt velem leginkább, de akkor telt be a pohár, amikor elveszítettem a nagypapámat.

13 évesen, a bőrömet kapartam le. 14 évesen kezdtem el vagdosni magam. 17 évesen szoktam le 0.5 évre, majd megint 0.5 évre.

Amikor ez a tanév elkzdődött, elkezdtem megint. Már 1 hónapja nem csinálom.

2015. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az ok amiért elkeztem, az volt, hogy nagyon sokan bántottak azért, mert más vagyok, mert más zenét hallgatok, mert máshogy öltözködök, és mert nagyon sokszor bántktták azokat is akiket szeretek. Eleinte csak nagyon sokat sírtam, majd elegem lett annyira, hogy elkezdtem vágni magam. Eleinte csak a combomat vágtam (ez volt az első egy, max két hétben), majd elkezdtem a karomat vágni. Egyre mélyebbek és mélyebbek lettek a sebek. 11 évesen kezdtem. Tudom nagyon fiatal vagyok ehez, de ez van. Nem mondanám hogy sikerült leszoknom, bár mar kb egy hónapja nem csinálom, de nagyon nehéz visszafognom magam, és ezt is csak azért teszem, mert van egy barátnőm akit nagyon szeretek, és egy új barátom:(ami nagyon furcs(barát, mimt haver) és nem szeretném, hogy aggódjanak értem, vagy esetleg ők is elkezdjék (barátnőm újrakezdje). Szeretnék leszokni, de egyenlőre nem biztos hogy összejön. Eleinte sima ollóval, majd körömvágó ollóval (vékonyabb, így jobban vág), és az elmúlt időben borotvapengével (darabokra szedtem egy borotvát). Elég mélyek a sebek.A combomon és a karomon. A mai napig nem múlt el a legtöbb, sőt, van amibe belement a karkötőmön lévő rozsda, így még foltos is a kezem. Az barátnőm tudja, aki miatt próbálok leszokni. 13éves lány vagyok.
2015. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!