Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik "infofília", vagy...

Létezik "infofília", vagy információgyűjtési kényszer? Mi a szaknyelvi neve?

Figyelt kérdés

Például:

Megnézem a rendszámokon, honnan való a kocsi. Az utca emberét végigmérem, próbálom kitalálni mit csinál, mi járatban van. Előbb tudom egy kiszemelt lány lakcímét és telefonszámát, minthogy egyáltalán köszönnék neki. Böngészőkből kiszedem a megtalálható jelszavakat, amik nekem semmire sem jók. Csomó adatot lementek, hogy aztán rohadjon a gépen.

("Hogyan csinálod" kérdésekre nem kívánok válaszolni.)

Amúgy minden rendben, köszönöm:)


A "Sürgősen menj orvoshoz" kezdetű kommentelőknek pedig kéne válaszolni az eredeti kérdésre is!



2015. jan. 6. 22:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: ezen és hasonló tevékenységek kifejezetten örömet (esetenként némi adrenalint) okznak.
2015. jan. 6. 22:54
 2/9 A kérdező kommentje:
A kényszerbetegség túl bő kategória! Nem mentem le a Wikipédiát, nem rendezgetek semmit. Egyáltalán nem szorongok.
2015. jan. 6. 22:57
 3/9 anonim válasza:
100%

Szerintem ezt függőségnek is lehetne nevezni. Nekem ilyen kényszeres számolásom van. Ez olyan hogy egész nap csak számoltam régebben, Mostanra már enyhült napi 10-15 alkalomra.Amin viszont elcsodálkoztam, hogy nekem is van ilyen "bajom". Én jó dolognak tartom.Kicsit idegesítő és másoknak ezeket egyáltalán nem mondom, mert még orvoshoz küldenének.

L/19

2015. jan. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek normális dolgok, én is csinálom majdnem mindet a felsoroltjaid közül... 18/L
2015. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2015. jan. 7. 00:47
 6/9 A kérdező kommentje:
Ment a pacsi:)
2015. jan. 7. 00:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl sok az energiád, és azt abban vezeted le, ami mellékesen érdekel is.


Mondok példát: ha az lenne a bajod, mint nekem, hogy két hónapig küzdöttem fog- és ínyfájdalommal, aztán most benne vagyok egy betegségben, amitől nem bírok aludni, mert úgy lüktet a szám (torok és fülfájásom is van egyszerre), szóval ha neked lenne most egy ilyen bajod, akkor minden bizonnyal ezek közül egyiket se csinálnád.


NA most, ha mégis folytatnád ezt akkor is, mikor van más, jobb dolgod (pl. meggyógyulni), akkor az azt jelentené, hogy amit teszel, az kóros, mert mindegy, mi történik közben, ezekhez a cselekvésekhez ragaszkodsz, akkor is, ha nincs effektíve hasznuk, és éppen fontosabb dolgokkal kéne foglalkoznod.


(Na mit tudtál még meg rólam? :D)

Ezt gondold végig. Ha ezek nem állnak fenn, akkor fogd fel kicsit érdekes hobbinak.

2015. jan. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
huh már megnyugodtam azthittem csak én vagyok olyan őrült, hogy aki tetszik srácot kinyomoztam egy facebookos kép alapján, ahol áll az udvaron és google street viewen a kerítés alapján megtaláltam...
2015. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy kép alapján street view?:D Csak volt valamilyen infód hozzá... kerület, buszjárat?
2015. jan. 9. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!