Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet az ellen tenni, ha...

Mit lehet az ellen tenni, ha folyton remeg a kezem, és amikor ideges vagyok akkor pedig mindenem egyszerre reszket, és úgy tűnik mintha félnék. Tök gáz! Ez már baj?

Figyelt kérdés
2008. aug. 18. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy szorongásos zavar kezdete. Az Én pánikbetegségem pl. pont így kezdődött. Azt tanácsolom minél előbb keress egy szakembert, mert minél tovább halasztod a kezelést, annál jobban rögzülnek a tünetek és sokkal nehezebb lesz kigyógyulni (sajnos velem mis így volt).

+

A végtagok remegése lehet, súlyosabb neurológiai betegség tünete is, úgyhogy mindenképp vizsgáltasd ki.

2008. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2008. aug. 21. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mindig remeg a kezed, azzal tényleg érdemes orvoshoz fordulni, komoly lehet a baj.


Amikor nagyon ideges vagyok - pl. bunyóközeli állapot - akkor hirtelen kerül sok adrenalin a vérbe és ez okozhat apró izomösszehúzódásokat ---> remegést.

Vegyél mély lélegzetet, az csökkentheti a remegést.

2009. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pl. a remegés, izomrángások (tickek) stb... az esetek nagy részében magas belső feszültség, stressz, kimerültség hatására jönnek létre.

Az én véleményem szerint is fordulj pszichiáterhez, a szorongás nagyon jól kezelhető, és a legtöbb esetben egész jó szintre fel lehet az egyént hozni, úgyhogy aggodalomra semmi ok.

Jah, és ha cikinek érzed a remegésed, azzal az alapszrongást még felerősíted, hogy te jó ég, csak észre ne vegyék rajtam.

Lehet, hogy pánik, de azért én 100%-ig biztosan nem mondanám, max. csak azt, hogy a szorongás valamely fajtája lehet.

2009. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is van egy ilyen problémám nem lehet ezt valahogy megoldani orvos nélkül?
2009. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!