Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nem akarok megőrülni!

Mit tegyek? Nem akarok megőrülni!

Figyelt kérdés
Van 3 kutyám akik 2 évesek lesznek. Még nagyon sok idejük van, de én félek. Napközben többször elkezdek sírni és akkor 10 percig megállás nélkül. Újra gondolom a sok emléket, mikor játszunk, mikor először bicikliztünk, első séta..... Régen is volt ilyen, fél éve, de abbamaradt,, és most újra. Lehet hogy valami bajom van? Esténként nem tudok elaludni. Most sem tudok. Fogmosás közben is elkezdtem sírni. Most is sírok miközben ezt leírom. Nem akarok megőrülni, kérlek segítsetek!!

2014. dec. 29. 23:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ők a legfontosabbak az életemben!!!!!!!
2014. dec. 30. 00:00
 2/13 anonim válasza:
98%

Ez így ebben a formában úgy hiszem, hogy már nem ide való kérdés. A legjobb az lenne, ha elmennél és konzultálnál egy pszichológussal erről, ő majd tud segíteni.


Ezt egy-két mondatban nem lehet elintézni, viszont amit átélsz, az egyáltalán nem normális folyamat és rettentően életminőség romboló.


Konzultálj egy szakemberrel!

2014. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
12 vagyok nem akarom anyumékat kikészíteni nincs más lehetőség?
2014. dec. 30. 00:15
 4/13 anonim válasza:
91%
A sulitokban nincsen iskolapszichológus? Esetleg hozzá tudnál fordulni, vagy kérdezd meg az osztályfőnöködet ha nem tudod.
2014. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Valami az emlékeid feldolgozásánál nem stimmel. Az ilyen emlékek szépek, esetleg nosztalgikusak, maximum keserédesek szoktak lenni. Ha ennyire a múlandóságuk az, ami leginkább "lecsapódik" benned, ha ennyire ragaszkodsz hozzájuk, akkor valóban valami mélyebb baj lehet, amire ez a ragaszkodás a reakciód. Ne félj, nem repül annyira gyorsan az idő, hogy így meg akard fékezni, nem jó magadhoz láncolni a múlt történéseit! A most, ebben a pillanatban történő dolgokat se kisebbítsd, mert ilyen kis darabokból épült fel minden, amire most szívesen emlékszel:) A kutyák is mindig a jelenben élnek, annak örülnek a legjobban, ami most van, örülj velük együtt a mának:)
2014. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Annyi eltűnést,mérgezést írnak manapság a tv-ben. Nagyon félek- Mindennél és mindenkinél jobban szeretem őket az életemnél is jobban nem akarom őket elveszíteni!! :(
2014. dec. 30. 00:24
 7/13 anonim válasza:
81%

elég szomorú, hogy ilyen jellegű kérdéssel a gyik-re jössz!

anyukáddal miről szoktál beszélgetni???

2014. dec. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Amit tudsz tenni értük pl most Szilveszterkor:

ha kinti kutyák, aznap akkoris legyenek bent a házban, és ne maradjanak egyedül, ha bentiek akkor foglald el őket:) A lényeg, hogy a petárdázás megijesztheti őket, ha félsz a szökéstől akkor ezt megelőzheted.

2014. dec. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
93%

Anyudékat azzal fogod kikészíteni, ha egyszercsak öngyilkos leszel, mert nem vetted komolyan ezeket a jeleket és nem szóltál nekik róla, hogy segíthessenek. Szóval ilyen korban ez viszonylag normális, hogy vannak hangulatingadozásai az embernek, de ami sok, az sok, és amit leírsz, az szerintem kicsit túlmutat a normálison. Az alvászavar, a halállal kapcsolatos gondolatok, az indokolatlan sírógörcsök mind figyelmeztető jelek, és ez csak annyi, amit pár mondatban elmondtál, ki tudja, mi van még. Én se vettem komolyan anno, és majdnem csúnya vége lett, szóval tapasztalatból mondom, hogy ne szórakozz ezzel. Nem ciki segítséget kérni, ha egyszer bajban vagy. Az a ciki, ha megtartod magadnak, és nem hagyod, hogy segítsenek.

Az iskolapszichológus amúgy általában nem ér sokat, az a szakma legalja, valami normális szakembert kéne keríteni.

2014. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is két kutyusom van, az egyik még csak 2 éves, de a másik már 9. 7 éves korom óta velem van, pár hetes volt, amikor kaptam, én is imádom őt, és amikor ránézek, rámtör az, hogy milyen sok mindent megéltünk együtt, nem akarom soha elveszíteni. De ilyenkor az is eszembe jut, hogy biztos még sokáig velem lesz. Neked még tovább, mert csak 2 évesek, szóval kár aggódni. Ne legyél paranoiás. Ha ennyire ráparázol arra, hogy meghalnak, akkor még be is következik (ne úgy legyen!). Élj ki velük minden pillanatot, ne gondolj arra, hogy egyszer itthagynak, hanem arra koncentrálj, hogy MOST veled vannak és még fiatalok.

Egyébként ha 12 évesen ennyit agyalsz a halálon, az a pszichéden alapulhat. Ha nem is mész el pszichológushoz, valakivel szerintem mindenképp beszélgetned kéne erről. Ha nem a szüleiddel, akkor mondjuk ha van idősebb tesód vele. Vagy ha nincs, akkor legjobb barátnővel, nagymamával, nagyoapával, bárkivel, akiben megbízol annyira, hogy elmondod neki az érzéseid:)

Ne agyalj sokat a halálon, mert akkor elfelejted kiélvezni az életet a kutyusaiddal!:))

2014. dec. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!