Mit tegyek ha olyan dolgokat láttam amit nem szabadot volna és nem tudom feldolgozni?
1. Engem az érdekelne, hogy először is, miért kezdtél el egyáltalán ebbe az irányba menni. Olyan, mintha direkt keresztbe tettél volna magadnak. Te mit gondolsz, mi lehet ennek a magyarázata? Nem volt olyan gyerekkorodban, hogy csúnya dolgokat valahogy "izgalmasnak" találtál, jó érzést váltottak ki belőled?
2. Pszichológus: amit leírtál, attól nem kell félned, ugyanis a pszichológusok első szabálya az, hogy nem szabad ártani a betegnek. Semmi olyat nem fog veled tenni, amitől rosszabb lenne, hisz az a feladata, hogy gyógyítson. Ne félj tőle előre, bízd csak rá magad az iskolapszichológusra. Ő valószínűleg ki tudja deríteni, hogy mi ennek az eredője, és ha megérted, akkor fel tudod dolgozni.
(Egyébként valahol meg tudlak érteni, mert hasonló jellegű problémám nekem is volt, de én tudtam, hogy mi az oka. De erről itt nem írnék.)
A felejtés legjobb eszköze valószínűleg az, ha lefoglalod magad. Gondolkozz azon, hogy mi az, ami érdekel, miket szeretnél elérni az életben és járj sokat társaságba! Ha sikerül másra összpontosítanod, akkor majd elkönyveled ezt később gyerekkori hülyeségnek.
nagyon fontos, hogy milyen ingereket engedsz be az érzékszerveiden.
ezt most biztos megtanultad.
még egyszer nem szabad ezeket megnézni!
nem az fog meggyógyítani.
tényleg menjél pszichológushoz, ha tudsz, és keress új, szép ingereket, és azokkal tápláld a lelked. ki fogják szorítani a régit.
Szerintem posztraumális stresszed van: A fenti eseményeket átélt embereknél 3 nagy tünetcsoport kialakulása jellemző. Ezek egyike az állandósult szorongás és félelemérzés, ami akár a napi tevékenységet is akadályozhatja. A másik jellemző tünet, hogy a beteg újra meg újra akaratlanul is végigéli a történteket, mintegy filmszerűen leperegnek előtte az átélt események. Ezek a szakirodalomban flashbacknek vagy emlékbetörésnek hívott epizódok váratlanul jelentkeznek. A történtek gyakran álmaikban is visszatérnek, alvászavarok is kialakulhatnak. Mindemellett jellemző, hogy a beteg elvonul a külvilágtól, bezárkózik, "beszűkül". Szélsőséges esetben kapcsolataik megszakadnak, munkaképtelenné válnak. Egyfajta "transzállapot" is létrejöhet, melynek segítségével a beteg elmenekül a valós világtól. Nem ritkán depresszióssá vagy alkoholistává válnak, súlyos esetben öngyilkosságot követhetnek el.
Menj el pszichológushoz, mert ezen te sajnos nem nagyon tudsz segíteni. Nem hiszem, hogy újra kell nézned a videókat, vagy ha igen, akkor csak akkor, ha már fel leszel rá készülve, nagyon sokat beszéltetek róla. Nyugodj meg, ártani biztos, hogy nem fog neked, fel fogja tudni mérni, hogy mennyit bírsz, bízz benne. Valakinek beszélned kéne erről és az a baj, hogy ha egy barátnak mesélsz, lehet, hogy ő sem fogja bírni és fogalma sem lesz, hogy mit mondjon neked, ezért esetleg olyat is mondhat, amitől még rosszabbul érzed magad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!